"Olimpiskais kvants" sākas Valmierā

10.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Svētdien Valmierā sākās Vidzemes un ārvalstu latviešu jauniešu nometne Olimpiskais kvants. Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un Valmieru un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

RĀDĀM MUSKUĻUS! Olimpiskā kvanta dalībnieki kopā ar nometnes vadītāju Jolantu Dukuri un otrdienas funkcionālā treniņa nodarbību vadītājiem Elīnu Mičuli-Bikaunieci, Aivu Dreimani un Gunti Jansonu vienojušies draiskam fotomirklim. G. Vīksnas foto

Nometnē piedalās latviešu izcelsmes jaunieši no ASV, Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas, Vācijas, kā arī jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas. Nometnē ir interesenti arī no Valmieras, Limbažiem, Ogres un citām Latvijas vietām.

Liesma pabija Olimpiskā kvanta vakardienas funkcionālajā – koordinācijas un līdzsvara – treniņā sporta veselības centrā, kur tā vadītāja Elīna Mičule-Bikauniece pastāstīja: «Galvenais, ka šie bērni ir no dažādām valstīm, pārstāv dažādus sporta veidus un ir arī nedaudz dažādu vecumu – no 13 līdz 18 gadiem. Šobrīd mēs strādājam uz līdzsvaru un koordināciju, jo tas, esot dažādos sporta veidos, visiem ir nepieciešams, un šo lietu mēs nometnes laikā varam attīstīt. Nometnes sākumā visiem testējām stāju, gaitu kustībā, notestējām arī aerobās darba spējas, dodam viņiem ieteikumus, kādās zonās, atgriežoties atpakaļ savos treniņos, padarboties, lai šīs aerobās darba spējas uzlabotu. Notestējām ar dažādiem vingrinājumiem bērnu koordināciju un līdzsvaru. Visu nedēļu trenēsimies un beigās atkal testēsim, kā uzlabojusies koordinācija un līdzsvars katram bērnam individuāli. Nodarbībās esmu iesaistīta gan es pati, gan mūsu fizioterapeiti Jānis Skriaba un Aiva Dreimane, gan arī psiholoģijas sagatavotības speciālists Guntis Jansons.»

Komentāri
Pievienot komentāru