Olimpiešu parkam – jau 10 gadi

- 19.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā – ceturtdien un piektdien – Valmieras pagastā pirms apaļiem 10 gadiem veidot sāktajā Olimpiešu parkā tika atklāta otrā kārta. Parka pirmajā daļā, kas pa kreisi no iebrauktuves Viesturu ciemā no Valmieras apvedceļa, jau kārtīgi sakuplojuši 70 kociņi, bet otro – arī Latvijas simtgadei savā ziņā veltītu, kurā tāpēc šogad paredzēts iestādīt 31 ozolu (jo mūsu valstij šis jau 101. gads) – ar pirmo ozolu ceturtdien atklāja olimpietis Ainārs Ķiksis, bet piektdienas pēcpusdienā, kad Olimpiešu parkā notika neliels svinīgs pasākums par godu pirmajai parka desmitgadei, ar vēl trim ozoliem papildināja mājinieki olimpieši Arvis Piziks un Rodžers Lodziņš, kā arī smiltenietis – pazīstams vieglatlētikas treneris un jauno talantu audzinātājs Guntars Markss.

Uz pasākumu bija ieradušies gan Burtnieku novada pašvaldības abi galvenie vīri – priekšsēdis Edvīns Straume un viņa vietnieks Jānis Leitis, gan ciemiņi no kaimiņiem – Valmieras mērs Jānis Baiks un Vidzemes Olimpiskā centra direktors Artis Jansons. Pasākumu ierasti atraktīvi vadīja Uģis Melderis.

Lūk, galvenais no viņpiektdien Olimpiešu parkā teiktajām svinīgajām runām.

Jānis Matisons seniors: «Īsti parka idejas autors es neesmu, kādreiz mēs, tepat netālu esošajās mājās dzīvojoši kaimiņi, satikāmies, runājām, ka te – gar Valmieras apvedceļu – ir tāda ne visai pievilcīga teritorija... Tad radās ideja – vajadzētu parku! Un es tikai pieliku klāt – Olimpiešu parku, jo tieši tobrīd Māris Štrombergs bija izcīnījis Latvijai zeltu Pekinas olimpiādē, mūsējiem bija labi starti arī citās pasaules un Eiropas sacensībās. Mūsu šodienas devīze – augam! Olimpiešu parka ideja apauga ar to, ka gadiem šo teritoriju – pirmo parka daļu – apstādījām, un šobrīd tā faktiski jau ir pilna. Arī izveidotā puķu dobe visam piedod labu akcentu.

DARBIŅŠ PADARĪTS – VĒL TRĪS OZOLI IESTĀDĪTI. Pēc ozolu stādīšanas jaunajā Olimpiešu parka daļā pagājušajā piektdienā kopbildē piestājuši (no kreisās) Arvis Piziks, Guntars Markss, Jānis Matisons seniors, Rodžers Lodziņš, Jānis Matisons juniors, Uģis Melderis, Artūrs Matisons, Edvīns Straume un Jānis Leitis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru