Novērtē sociālo pakalpojumu pieejamību

- 3.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā piektdienā Valmierā reģionālā darba vizītē bija ieradusies labklājības ministre Ramona Petraviča.

Sarunās labklājības ministre Ramona Petraviča atzina, ka deinstitucionalizācijas process Latvijā kopumā norit smagnēji, tāpēc ir gandarījums, ka Valmierā ir izdevies izveidot dažādu sociālo grupu kopdzīvojamo māju Ūdens ielā 2C. Ēkas otrajā stāvā tīri izremontētos dzīvokļos jau dzīvo četri cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, kas iepriekš dzīvojuši sociālo aprūpes centru pusceļa mājās un apguvuši patstāvīgai dzīvei nepieciešamās prasmes vai kopā ar vecākiem ģimenē, bet pašlaik ir lielāku soli spēruši pretim patstāvīgai dzīvei.

Ūdens ielā 2C kopā ir vairāki grupu dzīvokļi un ērti pielāgotas koplietošanas telpas, kurās savu jauno un pastāvīgo mājvietu varētu rast 16 personas. Zināms, ka pieprasījums pēc pakalpojuma ir, un klientiem no kaimiņu pilsētām un novadiem iespēju pirkt pakalpojumu nākas atteikt.

«Esmu gandarīta par Valmierā paveikto. Šis ir labs piemērs, kur paskatīties, kā deinstitucionalizācijas procesu var sekmēt,» vērtēja Ramona Petraviča, piebilstot, ka nams, kurā pakalpojumu saņems ne tikai cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet arī no oktobra darbosies naktspatversme un jau darbojas atskurbtuve, ir veidots ļoti racionāli, taupot resursus un attīstot pakalpojumus tā, lai tie būtu ērti visām mērķgrupām.

LABS PIEMĒRS, kur paskatīties, kā deinstitucionalizācijas procesu sekmēt, – tiekoties ar Valmieras pašvaldības pārstāvjiem un sociālo pakalpojumu centra darbiniekiem, uzsvēra labklājības ministre Ramona Petraviča. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru