Novērtē lietu raksturu un autentiskumu

- 15.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar PAULU JĒGERU tiekamies kādā drēgnā piektdienas pēcpusdienā. Iebraucot pagalmā, mūs sagaida liels suns, kas nezinātāju var nobiedēt, bet patiesībā tas ir kā īsts mājas sargs, viņš sagaida un apošņā ciemiņus un ir pavisam viesmīlīgs. Saruna ar Paulu norit Siltumnīcā, bet šoreiz fokuss uz citu viņa ideju – stikla būves no otrreiz izmantojamiem materiāliem, ko atbalstījusi arī Beverīnas novada pašvaldība, piešķirot finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Ideja nav pirmā svaiguma

Tapušas jau pirmās stikla būves jeb mazās siltumnīcas, bet nu Pauls ir nolēmis ar to nodarboties nopietnāk, radot inovatīvas stikla konstrukcijas, ko var iznomāt vai nopirkt. «Tas man ir bijis prātā jau sen, bet nebiju veltījis laiku idejas realizēšanai. Mēs šeit, Siltumnīcā, darbojamies jau sešus gadus, kas mums ir kā pamatbāze, te notiek koncerti un privātie pasākumi. Ar laiku gribas attīstīties un darīt arī kaut ko citu. Man bija šī iecere, un es uzzināju, ka ir pašvaldības rīkotais konkurss, kas varētu palīdzēt forši šo ideju realizēt,» skaidro Pauls. Viņš jau divus gadus sarunu festivālam LAMPA būvējis informācijas punkta nojumi, kā arī šovasar Āgenskalna tirgus ir ticis pie viņa būvētas Siltumnīcas, bet iegūtais finansējums ļaus ideju attīstīt ātrāk.

Tie nav tikai logi, bet lietas ar raksturu

«Mūsdienās ražo tik daudz jaunu lietu, bet tas viss ir diezgan masveidīgs un bezpersonisks. Man vienmēr ir patikušās tādas vecas lietas, bet cilvēkibieži vien arī tās nenovērtē un met ārā,» min Pauls. Viņš par nozīmīgu uzskata lietas autentiskumu, laika atstātās pēdas. Radošais prāts ļauj saredzēt, kā šīm lietām dot otro dzīvi, salabojot vai pārveidojot.

«Logi ir tāda lieta, kas katram latvietim šķūnītī stāv ar domu, ka kaut kad uzbūvēs siltumnīcu, bet bieži vien nesanāk laika. Daudzi, mainot logus, vienkārši tos met ārā. Es logus sāku krāt, vest pie sevis, jo mums tie noderēja, atjaunojot Siltumnīcas stikla sienas. Sapratu, ka var būvēt viskautko, tai skaitā stikla mājas. Mana pirmā iecere bija tādu būvēt mežā nakšņošanai, droši vien sezonālu, bet doma kaut kā attīstījās līdz tam, ka būtu interesanti tādas būvēt pasākumu norisei, jo lielākoties tiek izmantotas plastmasas teltis. Tā tas ir bijis gadiem, tās nav ne vizuāli pievilcīgas, ne arī tajās ir patīkami atrasties. Esmu bijis visādos pasākumos vasarā – tu sēdi tādā, viss smird pēc gumijas un telts neizskatās ne pēc kā, ir kādu laiku kalpojusi, kļuvusi netīra,» tā Pauls par savu ieceri.

KOKA LOGU nojumes jau otro gadu papildināja sarunu festivālu LAMPA. Šogad festivālā  bija pat divas Paula celtas ēkas – informācijas centrs un RTU Siltumnīca, kas akcentēja ilgtspējīgu dzīvošanu. Jura Rosa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru