Novada saimniecība – pirmā pusgada rezumējums

- 11.Jūlijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Pagājis pirmais pusgads. Kāds tas bijis lielajā un ekonomiski jaudīgajā Valmieras novadā, Liesmai pirms nedēļas pastāstīja JĀNIS BAIKS, novada domes priekšsēdis.

Runājamies Dziesmu un deju svētku nedēļā. Taču, kā zināms, dziedāt un dejot, arī daudzas citas lietas darīt varam tikai tad, kad iepriekš ir krietni pastrādāts, nopelnīts, samaksāti nodokļi... Kā vērtē šajā ziņā novada nule aizvadīto pirmo pusgadu?

Ja vērtējam no nodokļu ieņēmumu bāzes, mums ir pavisam neliels plusiņš. Tas ir pozitīvi un labi. No otras puses, pozitīvi ir arī tas, ka kopumā ir arī pozīcijas, kurās samazinās izdevumi. Būtiskākais, protams, ir apkure, elektrība un visas tās lietas. Tikko esam veikuši iepirkumu par elektroenerģijas iegādi, šobrīd tur ir ļoti labs skaitlis, salīdzinot ar to, kas bija šī gada pirmajā pusgadā, kad mums bija ļoti izdevīgs līgums tikai Valmieras pilsētai, bet mēs to nekādā veidā nevarējām mainīt, jo tad mainītos cena. Tāpēc kopīgo visa novada iepirkumu veicām tikai no 1. jūlija, un patlaban salīdzinoši mums līgumā ir ļoti labs cipars. Redzam, ka arī apkures izmaksas visur iet uz leju.

Tādā sildīšanas stadijā mums joprojām abi lielie projekti – Rūpniecības un eksporta parks un nu jau bez kokiem palikusī iespaidīgā Valmieras industriālā parka teritorija. Kā te lietas virzās uz priekšu?

Rūpniecības un eksporta parkā esam jau tādā kā finiša stadijā, šobrīd uzsākts arī pēdējais projekts – ražošanas ēkas būvniecība. Kādreizējās kautuves vietā jau top ražotnes pamati, šos darbus veic firmas PK serviss un Limbažu ceļi. Patlaban notiek vēl viena izsole par zemes nomas un apbūves tiesībām, tā ka šim procesam būs vēl turpinājums pie visiem esošajiem līgumiem. Valmieras industriālajam parkam mums pagājušajā nedēļā apstiprināja Eiropas finansējumu, tur patlaban vēl notiek projektēšana, ļoti pozitīvi vērtējama vienošanās ar Latvijas dzelzceļu par dzelzceļa atzara veidošanu industriālā parka teritorijā. Nākamajā nedēļā Ekonomikas ministrijā vēl papildus tiksimies arī par elektrības jautājumiem. Tā ka šogad arī šajā teritorijā sāksies būvniecības darbi. Uz gada beigām plānojam arī pretendentu atlasi, jo, pirms mēs uzsākām šo projektu, uzņēmējiem bija jāsniedz ieinteresētības apliecinājumi, ka viņiem ir interese nākt un darboties šajā teritorijā. Kad mums būs zināmas pilnas teritorijas sakārtošanas izmaksas, kad sāksies visi būvniecības iepirkumi, tajā brīdī arī sludināsim pretendentu atlasi uzņēmumiem, kuri darbosies šajā teritorijā. 

Vai ir jau bijuši pirmie nopietnie pieteikumi?

Jā, ir interese gan no Latvijas, gan no ārvalstu uzņēmējiem. Pārrunas jau notiek.

Kas traucē tempus varbūt vēl paātrināt?

Šobrīd viss projekts vēl tikai zīmēšanas stadijā, tāpēc varbūt īpašu rosību tur nemana. Šonedēļ sāks šķeldot izcirtumā palikušos celmus, ļoti lielu apjomu, sāksies arī teritorijas līdzināšanas darbi.

TOP RAŽOTNE. Rūpniecības un eksporta parkā blakus Zāļu ielai būvē pirmo jauno ražošanas ēku.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru