Novadā jauns otrais vīrs

- 27.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ trešdienā Burtnieku novada domes kārtējā sēdē atkal virmoja kaislības ap amatiem. Iepriekšējā tikšanās reizē domnieki bija atbrīvojuši no amata atlūgumu iesniegušo domes priekšsēža vietnieku Raimondu Indrānu, šoreiz viņa vietā tika virzīts Jānis Leitis.

Process, kura laikā varēja tapt sižets kārtējai politiskajai ludziņai, beidzās ar iecerēto rezultātu. Pēc daiļrunīgām vārdu kaujām, kurās bija gan aicinājumi vispār šo amatu līdz nākamajām vēlēšanām neizmantot, gan atsauces uz deputāta darba ētiku, gan nenoliedzami fakti par problēmām pašvaldības virtuvē, balsojumā Jānis Leitis saņēma precīzi minimālo atbalstu no 14 klātesošajiem (Gatis Cukmacis komandējumā Gīterslo) — 8 balsis par. Interesants bija pretējais svaru kauss — 2 balsis (Kārlis Greiškalns, Raimonds Indrāns) pret, bet 4 balsotāji (Edvīns Straume, Aleksandra Ločmele, Gunārs Laizāns, Valērijs Pudenko) atturējās. Ņemot vērā, ka tieši no pēdējā kvarteta bija iepriekš izskanējuši argumenti pret, šāda rīcība, visticamāk, liecina par vēlmi tomēr nenodedzināt visus tiltus ambīciju iespējamai apmierināšanai jau tuvākajā nākotnē vēl šī deputātu sasaukuma laikā. Starp citu, viena no atslēgas figūrām šajās kabinetu un amatu cīņās Burtniekam šķiet deputāte Inese Gaumane. Par šobrīd esošās domes valdošās koalīcijas, kurā vismaz divu partiju saraksti jau sašķēlušies uz pusēm, stabilitāti Burtniekā lai vēsta zīmīgs Kārļa Greiškalna prognozējums vēl pirms balsojuma: «Jūs šodien atverat konfliktu katrai sēdei, katrai sanāksmei — ja jūs tie astoņi nebūsiet klāt, jums visu laiku būs jāsatraucas, vai to lēmumu pieņems vai nepieņems! Kā tādā veidā var strādāt? Kā jūs budžetu sagatavosiet? Šādu konflikta situāciju radīt ir nepiedodami.»

Mēdz teikt: ar varu mīļš nekļūsi. Varbūt jaunais novada domes priekšsēža vietnieks Jānis Leitis ar savu darbu pierādīs pretējo?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru