Notiks velobrauciens pa Burtnieku novadu

8.Augusts, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties velobraucienā pa Burtnieku novadu kopā ar aktīvo velobraucēju Santu Paegli. Maršruta kopējais garums būs aptuveni 45 km. Brauciens notiks nākamajā svētdienā no pl. 11.

Brauciena laikā būs iespējams baudīt vasarīgo laiku un uzzināt interesantus stāstus gan par zināmām, gan mazāk zināmām vietām un objektiem Burtnieku novadā. Atklāsiet, ar kādu kolekciju lepojies barons Loudons, kāpēc Otrā pasaules kara laikā neuzspridzināja Rencēnmuižu, kā arī dzirdēsiet stāstus par Burtnieku novada muižu varenumu un kādu savādu draudzību. Maršruts vedīs gar vairākām vēsturiskām un noslēpumainām muižām, koku alejām, kā arī varēs redzēt daudzveidīgo Burtnieka ezeru no Silzemnieku putnu vērošanas torņa.

Velobrauciena sākums un noslēgums plānots pie Rencēnu pagasta kultūras nama (Valmieras iela 12, Rencēni). Pasākums ilgs aptuveni piecas stundas, un tas būs vidējas grūtības pakāpes. Velobrauciena laikā plānotas vairākas vietas atpūtai, kur ikviens varēs mieloties ar savām līdzi paņemtajām uzkodām un dzeramo ūdeni.

Velobraukšana notiks pa asfalta, grants un maziem zemes ceļiem, un organizatori iesaka pašu drošībai brauciena laikā lietot velobraucēju ķiveres un cimdus. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc organizatori lūdz pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, vai klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

DAUDZ NOSTĀSTU UN LEĢENDU par vietām, ko aplūkot. Grupas vadītāja Santa Paegle velobrauciena spilgtākos mirkļus parasti iemūžina. Šī bilde tapusi pirms nepilna mēneša, kad interesenti devušies velobraucienā pa Brenguļu pagastu. Santas Paegles foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru