Notiks militārās mācības «Namejs 2021»

- 15.Septembris, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

No 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās «Namejs 2021», kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību laikā Valmieras novada Plāņu pagastā, Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi un karavīri ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus. Mācības risināsies arī Vaidavas pagastā, kur savus uzdevumus veiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri.

Valmieras novada Trikātas pagastā Medicīnas rotas speciālisti izvērsīs mobilos cietušo aprūpes centrus, kuros trenēs cietušo stabilizāciju. 

Kopā militārajās mācības Vidzemē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas «Kaitseliit» (Zemessardzes) dalībnieki.

POSTENĪ. Aivja Stračinska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru