Nosvinēti piektie Kokmuižas svētki

- 10.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē Kocēnos norisinājās jau piektās Kokmuižas svētku svinības – šogad par tēmu «Leģendas atdzimšana» un tās satikšanos ar mūsdienu pasauli. Šāds nosaukums tika izvēlēts par godu leģendārajam Kokmuižas brūzim, kas atjaunošanas darbu starplaikā sestdien pavēra durvis arī svētku apmeklētājiem.

Svētki jau tradicionāli tika ieskandināti piektdienas vakarā, kad lustēties Kocēnu ciema iedzīvotājus aicināja braucošais Kocēnu pūtēju kvintets, turpinājās ar ģitārista Mārča Auziņa koncertu un noslēdzās ar brīvdabas kino. Tehnisku ķibeļu dēļ gan nenotika plānotā jaunās strūklakas atklāšana vienā no dīķiem Kokmuižas promenādē.

Sestdien svētku turpinājumā uz lielās skatuves kāpa gan dejotāji, gan mūzikas izpildītāji visām gaumēm – no pl. 11 līdz vēlai naktij. Uzstājās Kocēnu novada pašdarbības kolektīvi – Kocēnu pamatskolas deju kolektīvs «Saulītes», Dikļu pūtēju orķestris un Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Savieši». Kocēnu kultūras nama jauktais koris «Imera» sadziedājās ar dziesminieku Valdi Atālu. Klausītājus priecēja arī džezfanka apvienība «Very Cool People» un Evilena Protektore. Svētku kulminācijā leģendāro dziesmu programmu izpildīja Antra Stafecka, Igo un Ivo Fomins. Svētku ballē uzstājās grupa «Vintāža». Kokmuižas pils dārza parterā dārza koncerta ietvaros klausītājus priecēja Tīna Šipkēvica, Lauris Valters, Laura un Renārs Duo, Emīlija Kate Tomsone un Paula Ērika Skujiņa.

Plašs tirdziņš, Kokmuižas brūvējuma degustācija alus brūzī, izjādes ar zirgiem, izbraucieni ar laivām, radošās darbnīcas un meistarklases, aktivitātes un atrakcijas bērniem un jauniešiem, ekskursijas, teātra izrādes un pat virtuālās realitātes spēles – Kokmuižas svētkos tika padomāts par katra apmeklētāja vēlmēm.

GARDĒŽU CEĻA «LIVONIJAS GARŠA» tirgotāji Kokmuižas svētku apmeklētājiem ļāva iepazīt senajiem muižu laikiem raksturīgas ēdamlietas.

Komentāri
Pievienot komentāru