Nosvinēta «Olimpiskā diena 2018»

- 27.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā «Olimpiskā diena 2018» piektdien 650 norises vietās visā Latvijā kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku rekordskaitu — vairāk nekā 145000 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām.

Pasākumā tradicionāli piedalījās arī mūspuses izglītības iestādes. Kamēr J. Daliņa stadions remontā, «Olimpiskās dienas» centrālais pasākums Valmierā šogad notika Vidzemes Olimpiskajā centrā, tā universālajā zālē vienkopus pulcējās Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.

Vienlaikus visās Latvijas «Olimpiskās dienas 2018» norises vietās pasākums sākās ar olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Pēc tās izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar tenisu (šī gada pasākuma izceltais sporta veids) un tā spēles noteikumiem,  piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem organizētāji «Olimpiskās dienas 2018» norises vietās tika aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu olimpiskos sporta veidus un olimpiskās idejas.

Tā, piemēram, Mazsalacas vidusskolā bija tikšanās ar skolas absolventu, 2015. – 2016. gada sezonas Eiropas kausa skeletonā kopvērtējuma 4. vietas ieguvēju Ivo Šteinbergu. Šī gada pasākuma devīzi «Teniss vieno» vistiešāk izdzīvoja jaunie kocēnieši, kuri Kocēnu pamatskolas sporta laukumā apguva tenisa spēles pamatus. Naski sportots šajā dienā tika arī Rūjienā, kur ar saukli «Apskrien savu Tēvuzemi» notika dažādi sportiski pasākumi, arī starpnovadu pretstafetes klašu komandām.

«Olimpiskās dienas 2018» pasākumu dalībniekiem tika pasniegti SOK 2018. gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņēma LOK speciālbalvas.

VALMIERĀ. Valmieras bērnudārza «Ābelīte» bērni šī gada Olimpiskās dienas pasākumā Vidzemes Olimpiskajā centrā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru