Noskaidroti uzvarētāji Valmieras baseintriatlonā

7.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā Valmierā norisinājās Latvijas Triatlona federācijas Latvijas kausa 3. posms – Valmieras baseintriatlons. Sacensībās piedalījās ap 70 dalībnieku, pulcējot gan elites sportistus, gan triatlonistus jaunākajās grupās un grupās ar visbagātāko pieredzi.

Peldēšanas sacensības notika Valmieras peldbaseinā, kurā jaunāko grupu dalībniekiem bija jāpeld 50 m, savukārt spēcīgākajiem sportistiem 800 m. Sacensību nākamie posmi – kalnu riteņbraukšana un skriešana – norisinājās Pauku priežu apkaimē. Distanču garumi riteņbraukšanā bija no 2,6 līdz 22,5 km, bet skrējieni no viena līdz sešiem kilometriem.

Elites grupā pirmās divas vietas izcīnīja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas komandas pārstāvji – 1. vietu ieguva Mārcis Pīnups, 2. vietu valmierietis Artis Bisnieks. Trešajā vietā ierindojās vietējās komandas VSK «Burkānciems&Co» sportists Edgars Kokorevičs.

Citu mūspuses sportistu sasniegtais: 1. vieta M19 grupā – Kārlis Bergs (VBSS); 3. v. F13 grupā – Marta Luize Pētersone (VBSS); 1. v. MO (tautas klase) grupā – Kristaps Dzvinko; 1. v. FO (tautas klase) grupā – Paulīne Latsone; 2. v. M40 grupā – Jānis Riža (VSK «Burkānciems&Co»); 3. v. M50 grupā – Jānis Bogdanovs; 3. v. M17 grupā – Matvejs Suhaževskis («Piramida Triathon Club»). Labus rezultātus vīru garajā distancē vai elites grupā uzrādīja arī valmierieši – Mārtiņš Apinis un Aivars Makstenieks. Jaunākās grupās sīvi cīnījās jaunie sportisti no VBSS triatlona grupas –Teodors Saltais (M11 grupā) un Jānis Riža (M13 grupā).

«Pirms diviem gadiem sacensības notika vēl vecajā peldbaseinā, tāpēc šogad bija īpašs prieks tās aizvadīt jau jaunajā, kurā viss bija nodrošināts visaugstākajā līmenī,» teic šo sacensību organizators Gints Trēziņš. «Uz Valmieru bija atbraukuši sportisti no Daugavpils, Dobeles, Rīgas, Liepājas un citām Latvijas pilsētām. Mūsu pašu Valmieras Bērnu sporta skolu pārstāvēja seši un bez viņiem arī 12 sportisti no Valmieras. Jāteic, šoreiz, tā kā šis nebija klasiskais triatlons, priekšrocības bija tiem sportistiem, kuri bija īpaši trenējušies MTB riteņbraukšanā un krosa skriešanā. Jāuzteic Arta Bisnieka paveiktais – pēc peldēšanas viņš bija pēdējais, bet zaudēto ar uzviju atguva riteņbraukšanā un skriešanā, beigās ierindojoties otrajā vietā. Interesanti, ka viens no mūspuses dalībniekiem – Jānis Bogdanovs – 400 metrus nopeldēja uz muguras, turklāt ar kājām pa priekšu. Ar nepacietību gaidām jau nākamā gada sacensības un ceram, ka tajās pievienosies vēl lielāks skaits valmieriešu.»

Organizatori saka paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par sniegto atbalstu sacensību organizēšanā. Tāpat Latvijas Triatlona federācijai, Latvijas Sporta federāciju padomei, Valmieras peldbaseinam, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkam, veikalam «Eži», Ežu vasaras filiālei «VaidavEŽI».

Nākamās tuvākās triatlona sacensības notiks jau Vaidavā – tradicionālais Vaidavas triatlons 29. jūnijā.

UZVARĒTĀJI Elites grupā – Mārcis Pīnups (no kreisās), Artis Bisnieks un Edgars Kokorevičs. Jāņa Ukasa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru