Nogurusi, bet saviļņota reizē

- 20.Jūlijs, 2018
Viesis
Laikrakstā

VINETA ANNA SARKANE ir no Raunas puses. Pirms pāris gadiem viņa uzsāka studijas Vidzemes Augstskolā un paralēli tām sāka dejot tautas deju kolektīvā «Gauja». Šī vasara viņai ir notikumiem bagāta, jo iegūts profesionālais bakalaura grāds un absolvēta studiju programma «Komunikācija un sabiedriskās attiecības», tāpat jauniete piedalījās simtgades Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos.

Ar ko tu nodarbojies ikdienā?

Tagad vasarā esmu paņēmusi tādu kā atvaļinājumu un jau otro sezonu darbojos par veikborda instruktori Rancho parkā Rubenē. Tā ir mana aizraušanās. Brīvo laiku veltu dejošanai un aktīvai atpūtai pie dabas. Tās ir lietas, kas mani ļoti saista ikdienā.

Kāpēc studijām izvēlējies Valmieru?

Sākotnēji biju pārliecināta, ka tā noteikti nebūs Valmiera, jo biju pieteikusies studijām Rīgā, Kultūras akadēmijā, taču viss kaut kā sagriezās kājām gaisā un attapos Valmierā. Šo izvēli noteikti nenožēloju, jo tiešām varu teikt, ka studijas Vidzemes Augstskolā ir ļoti augstā līmenī, mazās grupas un individuālā pieeja ir papildu bonuss, pasniedzēji ir savu jomu praktizējoši speciālisti, un pie viņiem vienmēr bijusi iespēja griezties pēc profesionāla padoma.

Manuprāt, Valmiera ir rosīga un progresējoša pilsēta, bet tajā pašā laikā te vienmēr var atrast mieru, un tas man ļoti patīk — šo piecu gadu laikā Valmiera noteikti ir kļuvusi par manām mājām.

Kā tev iet darbā? Tev ļoti daudz ir jāstrādā ar bērniem un jauniešiem.

Jā, es nekad iepriekš nebūtu domājusi, ka strādāšu ar bērniem. Man šķita, ka neesmu pats pacietīgākais cilvēks (smejas), bet, redz, kā — izrādījās citādi!

Man patīk mācīt un redzēt to prieku bērnu acīs, kad viņiem sanāk, izdodas un viņi nepadodas grūtībās. Tad saproti, kāpēc, iespējams, daudzi izvēlas skolotāja profesiju. Ir liels gandarījums par paveikto, jo, esot skolotājam, instruktoram, ir iespēja sniegt savas zināšanas, pieredzi, pastāstīt un parādīt, cik foršas ir dažādas lietas. Kā, piemēram, šis ūdenssporta veids — veikbords. Daudziem šķiet, ka tas ir kaut kas sarežģīts, bet, kad cilvēki to izmēģina, saprot, ka tas ir pa spēkam ikvienam, ir tikai jāizkāpj no savas komforta zonas un jāļaujas jaunai pieredzei.

SVĒTKU GĀJIENĀ Vineta Anna Sarkane dodas Kurzemes tautas tērpā «Bārta». Valmieras pilsētas pašvaldības foto

Komentāri
Pievienot komentāru