No Vienas dienas bez ārsta uz Tautas sapulci

- 8.Novembris, 2019
Politika
Laikrakstā

Vakar, 7. novembrī, Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā nonāca vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par gaidāmo Latvijas administratīvi teritoriālo reformu, kas, kā zināms, paredz ieviest praksē reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

Tad nu arī 7. novembris bija izvēlēts par piemērotāko brīdi, lai valsts iedzīvotāji no reģioniem varētu brīvi paust savu pilsonisko attieksmi ne tikai pret gaidāmo reformu, bet arī pret plānotā veselības finansējuma nepietiekamo apmēru tuvākajiem gadiem. Vispirms jau no agra rīta pie Saeimas notika mediķu protesta akcija «Viena diena bez ārsta». Lai tajā varētu piedalīties, ārsti, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu bija paņēmuši bezalgas atvaļinājumu. Medicīnas darbinieki no visas Latvijas vienoti skandēja: «Māsām un ārstiem Latvijā būt!», «Veselību Latvijai!», «Mēs par tautas dzīvību!», «Vienoti par veselību!», «Pieprasām mūs sadzirdēt!», «Gaidām atbildi!» Kamēr mediķi protesta akcijā aktīvi pauda savas prasības, viņu kuplajam pulkam Jēkaba ielas šaurībā, paužot solidaritāti un atbalstu, organizēti pievienojās arī nākamās protesta akcijas, nosauktas par «Tautas sapulci», dalībnieki – administratīvi teritoriālās reformas pretinieki vai no visiem valsts novadiem. Publiskajā telpā izskanējusi maldinoša informācija par to, ka daudzas pašvaldības, ieskaitot Rūjienu un Naukšēnus, bija nodrošinājušas saviem iedzīvotājiem bezmaksas transportu nokļūšanai uz protesta akcijas norises vietu.

PIRMS AKCIJAS. Rūjienas grupa kopā ar novada domes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu 7. novembra rītā Rīgā, vēl pie visu 119 Latvijas pašvaldību dāvanas valsts simtgadē – novadu ģerboņu sienas. Teritoriālā reforma nu tai paredz pārvilkt melnu svītru. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru