No Roberta Zīles budžeta portfeļa atvadoties

- 19.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ceturtdien bija  pasākums, kurā finanšu ministrs Saeimā atgādāja nākamā gada budžeta likumprojektu. Jau vairāk nekā 20 gadus tas notiek diezgan teatralizēti, pat ar nelielu nenopietnību par nopietnāko — valsts vai svarīgāko dokumentu. 

Arī šoreiz Jānis Reirs portfeli ar budžeta projektu Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei pasniedza ceremoniāli, apgalvodams, ka budžets ir «uz attīstību vērsts, atbildīgi veidots un līdzsvarots starp nozarēm». Savukārt Saeimas spīkere, pat portfelī neieskatījusies, steidza atnesto slavēt. Arī viņas ieskatā nākamais budžets esot sabalansēts. I. Mūrniece solīja, ka par budžeta projekta tālāku virzību  Saeima lems  jau piektdien. Tā arī notika un ar 53 koalīcijas partiju un dažu neatkarīgo deputātu balsīm «par», bet 14 (ZZS, kā arī pie partijām nepiederošajiem Aldim Gobzemam, Mārim Možvillo, Jūlijai Stepaņenko, Ļubovai Švecovai) balsojot «pret», 33 deputātiem (galvenokārt saskaņiešiem) vispār nebalsojot, visa budžeta dokumentu pakete tika nodota izskatīšanai Saeimas komisijām.  Budžeta komisija dokumentu caurskatīšanu paredzējusi sākt jau šajā otrdienā, uz sēdi uzaicinot arī Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un finanšu ministru. 

Taču šoreiz īpaši gribu apcerēt pašu budžeta portfeļa nešanas pasākumu, jo ceturtdien dokumentu  pakete uz Saeimu tika nesta nevis  jau kopš 1997. gada  izmantotajā toreizējā finanšu ministra Roberta Zīles dāvātajā portfelī, bet gluži jaunā, ko nu savai ministrijai dāvinājis J. Reirs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru