No jaunas kultūrtelpas līdz digitālā laikmeta izaicinājumiem

- 9.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kultūras ministre Dace Melbārde piektdien darba vizītē bija Valmierā.

Pēc kopīgiem sapratnes brīžiem ar Valmieras teātra ļaudīm un mākslinieci Annu Heinrihsoni ministre gandrīz divu stundu garumā tikās ar Valmieras un apkaimes novadu pašvaldību kultūras darba organizatoriem sarunā par aktualitātēm un jaunajiem dokumentiem – Valsts kultūrpolitikas pamatnostādnēm 2021. – 2027. gadam un topošo Kultūras centru likumprojektu.

«Šī diena veltīta tam, lai vērtētu līdzšinējo sadarbību ar apkārtnes novadu kultūras darbiniekiem un iegūtu izpratni par to, kā Valmieras pašvaldībā īsteno ES fondu līdzfinansētos kultūras infrastruktūras uzlabošanas projektus. Mani ļoti iepriecināja dzirdētais un redzētais – pēc ļoti īsa laika pilsdrupu teritorija, vecpilsētas daļa būtiski pārvērtīsies, izveidosies objekts, kas būs nozīmīgs gan valmieriešiem, gan viesiem no Latvijas un ārvalstīm. Manuprāt, tas ir arī brīnišķīgs Latvijas skolas somas piedāvājums – kurp doties jauniešiem un bērniem no visa reģiona. Īpaši jāizceļ tas, ka Valmiera prot piesaistīt labākos speciālistus, piemēram, šīs jaunās kultūrtelpas veidošanā piedalīsies valsts vadošie dizaineri no H2E biroja, un te ir runa par augstu kvalitāti. Kopumā Valmieras kultūras dzīvi vērtēju kā ļoti aktīvu un daudzpusīgu – ir piedāvājums gan profesionālajā, gan tautas mākslā, te domā par jaunajiem, topošajiem māksliniekiem,» tiekoties ar reģionālo mediju pārstāvjiem, rezumēja Dace Melbārde.

 

ATKAL VALMIERĀ. Piektdien savā jaunības pilsētā viesojās kultūras ministre Dace Melbārde (vidū). Blakus – ministres padomniece Lita Kokale un Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Ārijas Romanovskas foto

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru