«No idejas līdz rezultātam!». IV

- 26.Septembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Lielu pienesumu vietējās rīcības grupas «No Salacas līdz Rūjai» darbības teritorijas attīstības sekmēšanai veido visu novadu, NVO un uzņēmēju īstenotie LEADER projekti. Turpinot jau «Liesmā» iesākto rakstu sēriju «No idejas līdz rezultātam», šoreiz pastāstīsim par tikko īstenotu uzņēmēju projektu Kocēnu novadā, bet raksta otrajā daļā atspoguļosim Mazsalacas novada domes īstenoto projektu Ramatas pagasta kultūras dzīves uzlabošanai.

Apartamentu tipa ekonomiskās klases viesnīca Kocēnu novadā jau atvērta!

Droši varam teikt, ka sporta un tūrisma piedāvājums Kocēnu novadā arvien pieaug, taču ne vienmēr tūrisma objektu apkārtējā teritorijā iespējams pilnībā nodrošināt izmitināšanas pakalpojumus. SIA «Kocēnu korti» ir jauns uzņēmums, kas dibināts 2016. gadā ar mērķi radīt atpūtas un sporta kompleksu. Ar ES fondu atbalstu uzņēmums nupat ir īstenojis LEADER projektu «Apartamentu tipa ekonomiskās klases viesnīcas izveide». Jāatzīmē, ka pirms neilga laika ir saņemts apstiprinājums no Lauku atbalsta dienesta arī par nākamā projekta «Bestes tenisa korti» īstenošanu. Šo projektu vadītāja ir Kocēnu iedzīvotāja, SIA «Kocēnu korti» valdes priekšsēdētāja Iveta Brūniņa-Buile.

Kā radās ideja tieši par apartamentu tipa ekonomiskās klases viesnīcu?

Iveta stāsta: «Vēlējāmies radīt kaut ko tādu, kā Kocēnu novadā vēl nav. Apartamentu tipa viesnīca paredzēta kā vienistabas dzīvokļi ar atsevišķu guļamistabas un viesistabas zonu, kā arī ar ierīkotu minivirtuvi ar elektrisko plīti, izlietni, ledusskapi, tvaika nosūcēju, virtuves skapīti ar ēdiena gatavošanai un maltītes ieturēšanai paredzētiem traukiem. Apartamentu tipa numuri ļauj viesim viesnīcā uzturēties ilgstoši, jo to ir viegli pielāgot lietotāju vajadzībām. Viesiem ir iespēja ņemt līdzi savu ēdienu, to gatavot vai iegādāties tuvākajās tirdzniecības vietās, tas būtiski ļauj ietaupīt tēriņus un veicina arī vietējo pārtikas tirdzniecības uzņēmumu apgrozījumu. Viesnīcas pakalpojumi ir pieejami ikvienam – gan ģimenēm ar bērniem, gan tūristiem, gan arī sportistiem vai vienkārši strādājošiem cilvēkiem, kas ir nodarbināti ārpus savas dzīves vietas teritorijas. Ar šīs viesnīcas izveidi mēs varam nodrošināt izmitināšanas iespējas 96 personām un papildus 36 gultasvietas jauniešu sportistiem. Tāpat īpaši izceļama ir savstarpējā papildinātības mijiedarbība starp tūrisma, sporta un atpūtas nozarēm, kur pienesums būs gan apkārtējiem tūrisma uzņēmumiem, gan sporta bāzēm un iedzīvotājiem, iegūstot gan jaunas aktīvās atpūtas iespējas, gan arī palielinot sportisko pasākumu un dažādu nometņu rīkošanu novadā. Nākotnē vēlamies, lai «Kocēnu korti» ir tūristu un ģimeņu ar bērniem iecienīts galamērķis Kocēnos.»

To arī novēlam!

Ramatas pagasta kultūras centram jaunas telpas

Mazsalacas novada Ramatas pagastā notiek aktīva kultūras dzīve – darbojas bērnu deju kolektīvs, teātra un dziedāšanas pulciņi. Pagasta pašdarbnieki dzied Ramatas un Mazsalacas apvienotajā jauktajā korī «Salaca». Mazsalacas novadā teātra tradīcija tiek saglabāta ar amatierteātra «Ramata» darbību.

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku kultūras dzīves norisi, Mazsalacas novada pašvaldība ar ES fondu atbalstu ir īstenojusi LEADER projektu «Kultūras pakalpojumu sasniegšanas kvalitātes uzlabošana un teātra tradīciju saglabāšana Mazsalacas novada Ramatas pagastā». Iegūtais finansējums nodrošināja vairāku telpu rekonstrukciju Ramatas pagasta kultūras centrā, un šobrīd rīkotie pasākumi var notikt skaistās un piemērotākās telpās. Sakārtota kultūras infrastruktūra ir būtisks priekšnosacījums kultūras dzīves saglabāšanai un attīstībai, un šobrīd ēka ir piemērota pilnvērtīgai kultūras dzīves organizēšanai un baudīšanai, kas ļauj saglabāt un popularizēt nozīmīgas teātra tradīcijas Mazsalacas novadā. Projekta īstenošanas laikā būvdarbus veica SIA «Aiva plus», bet būvuzraudzības darbus – SIA «Būve Wood Line».

Kultūra, kā zināms, ir ne tikai māksla un literatūra, bet arī dzīvesveids. Baudiet to!

JAUNĀ VIESNĪCA KOCĒNOS. Pirmie tās apmeklētāji bija LLKC speciālisti, kas nesen Valmierā organizēja starptautisko konferenci par lauku attīstību. Daigas Siliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru