Nevar pievienot pie tā, kam ar mums nav ne mazākā sakara

- 12.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piedāvājam nelielu ieskatu no nesen Rūjienas kultūras namā runātā par VARAM iecerētās administratīvi teritoriālās reformas projektu, kuru jau jaunnedēļ gatavo Saeimas otrajam lasījumam.

* Uzņēmējs un diskusijas iniciators JURĢIS KRASTIŅŠ:

«Skumji par to, ka mums pašlaik tik daudz sava dārgā laika un enerģijas jāiegulda lietās, kur to nevajadzētu darīt. Neticami, bet diemžēl nākas cīnīties pašiem pret savas valsts valdības lēmumiem. Esmu uzņēmējs. Latvijas patriots. Esmu nolēmis savu mūžu te godam nodzīvot un nekur citur prom braukt netaisos. Par dzīves galveno uzdevumu uzskatu ar ikdienas darbu darīt savu dzimteni gan stipru, gan arī skaistu, lai bērniem un bērnu bērniem būtu vēlme te palikt.

Man kā uzņēmējam katru dienu nākas pieņemt gan ekonomiskus un organizatoriskus, gan arī cilvēciskus un dažkārt pat arī sasteigtus un kļūdainus lēmumus. Par saviem lēmumiem jūtos atbildīgs un gatavs to vienmēr darīt personīgi. Ievērojot tieši šo principu, mūsu uzņēmējvidē dažkārt pietiek tikai ar vienu telefona zvanu vai ciešu rokas spiedienu, jo, kā mēs norunājam, tā arī darām.

Politikā neesmu iesaistījies un nevienu partiju nepārstāvu. Administratīvi teritoriālās reformas projekta sakarā man diemžēl nācās pavērt lielās politikas priekškaru. Tas, ko tur ieraudzīju, mani nebūt nešokēja, jo tik naivs savos gados neesmu, bet virkni nopietnu jautājumu pārdomām tomēr saņēmu.

Kā uzņēmējs esmu pietiekami iepazinis valsts uzņēmējdarbības vidi, tā nav izcila, bet kopumā tomēr laba, jo nu jau tur viss balstās uz pieņemamu un saprotamu likumdošanu, godīgumu, godaprātu un savstarpējo norunu pildīšanu. Daudz sliktākā situācijā diemžēl ir mūsu lielā politika, kur dominē klusas vienošanās, tirgošanās, nomelnošana un uzmešana, bet pāri visam – partiju intereses. Par to mēs visi diemžēl maksājam augstu cenu. Lūk, arī atbilde, kādēļ stāvu jūsu priekšā. Uzskatu, ka administratīvi teritoriālās reformas projekta iecere iekļaut Rūjienas un Naukšēnu novadus Valkas apvienotajā novadā ir absurds gan no ģeogrāfiskā, gan arī ekonomiskā viedokļa. Gandrīz puse abu novadu iedzīvotāju bez īpašām reklāmām atsaucās uz uzņēmēju aicinājumu izteikt savu viedokli, un viņi ir pateikuši nepārprotamu: NĒ mūsu pievienošanai pie Valkas. Vai to var ignorēt un neņemt vērā? Mums pārmet valstiskās domāšanas trūkumu. Vai par valstisko domāšanu var dēvēt ik pa desmit gadiem Latvijā ieviest jaunu reģionālo reformu? Vai valstiskā domāšana nozīmē kārtējai reformai noalgot pētniekus, kuru viedokli pēcāk vispār neņem vērā? Vai valstiskā domāšana ir attīstības centra noteikšana nevis pēc ekonomiskās un sociālās loģikas, bet gan pēc pilsētas valdības partijas piederības?

RŪJIENĀ. Diskusijā ar VARAM ministru Juri Pūci rūjienieši un naukšēnieši kārtējo reizi pamatoti pauda savu nostāju pret Rūjienas un Naukšēnu novadu iekļaušanu Valkas apvienotajā novadā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru