Neskatoties uz aizliegumiem, ieceres īstenotas

- 14.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī aizvadītais gads Sv. Sīmaņa draudzes saimnieciskajā dzīvē aizritēja pandēmijas ierobežojumu zīmē un daudzas lietas nācās atlikt, tomēr esam veiksmīgi tikuši galā ar plānotajiem darbiem.

Lielākais no tiem bija pabeigt ERAF līdzfinansēto baznīcas torņa atjaunošanas projektu «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos» ar kopējām projekta izmaksām 173295,61 eiro. 

Lielākā daļa projekta izmaksu tika segtas ar ERAF finansējumu, lielu daļu ieguldīja Valmieras pašvaldība un daļu draudzes ziedojumi. Pamatā visus svarīgākos darbus – zvanu restaurāciju Holandē un Vācijā, zvanu telpas pārbūvi, trepju izbūvēšanu uz baznīcas torni, pulksteņa restaurāciju un dzīvās gleznas projektu – pabeidzām jau 2019. gada vasarā. Atlikusi bija altārgleznas, kanceles koka gleznojumu un uz kanceles esošā smilšu pulksteņa restaurācija. To, pateicoties restauratorēm no SIA «Restaurators ACS», veiksmīgi līdz 2020. gada Ziemassvētkiem pabeidzām. Interesanti, ka smilšu pulksteņa korpusā esošos stikla smilšu pulksteņus nācās gaidīt vēl divus mēnešus, jo tāda izmēra tos varēja pasūtīt tikai Indijā. Šobrīd vēl atlicis saņemt apstiprinājumu pēdējam maksājumu pieprasījumam no CFLA, un projektu varēs uzskatīt par veiksmīgi pabeigtu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru