Neimaņu āboli

- 15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

GINTS NEIMANIS ar ģimeni saimnieko Dikļu pagasta «Rīvēnos», kur galvenā nodarbe ir augļkopība. 

Ražas sezona «Rīvēnos» pašlaik rit pilnā sparā: «Tieši vakar, ar lietu, pabeidzām novākt divas šķirnes – apmēram 25 tonnas jeb 80 konteinerus ar Auksi un iepriekš arī Kovaļenkovskoje. Tagad paņemsim nelielu pauzīti, lai nākamā šķirne vairāk iekrāsojas – ceram uz solīto labo laiku,» stāsta Gints. «Gadi laikapstākļu ziņā atkārtojas. Atceros, pirms vairākiem gadiem lija gandrīz katru dienu. Tas nav patīkami ābolu lasītājiem – drēbes izmirkst, slapjums tek aiz piedurknēm. Ražas laiks tomēr vairs nav vasara. Rekordražu «Rīvēnos» novācām 2018. gadā, kad arī citviet Latvijā tā bija bagātīga. Pagājušais gads vākšanai bija ideāls, patraucēja tikai viena lietaina diena, bet raža bija nedaudz mazāka. Šogad atkal labāka.» 

Augļudārzs «Rīvēnos» atrodas divās vietās – pie mājas un pie jaunās, modernās noliktavas, kur neliela platība atvēlēta arī bumbierēm. Tām šis pavasaris diemžēl izrādījās nelabvēlīgs: «Bumbieru šogad, var teikt, nav. Pavasarī salnu laikā bumbieres ziedēja, izskatījās cerīgi, bet 23. maijs atnāca ar mīnusiem, acīmredzot bumbierēm bija par aukstu, tās cieta, un nu ir redzams rezultāts. Ja viss būtu labi, visticamāk, jau šoruden mēs sagaidītu pirmo vērā ņemamo ražu. 

Te, pie noliktavas, ir jaunie, četrgadīgo ābelīšu stādījumi, kas pagājušajā gadā šajā nogabalā deva pirmo nopietno ražu. Otrā dārzā, pie mājas, dažiem stādījumiem jau divdesmit gadu. Pirms dažiem gadiem daļu no ābelēm atjaunojām, arī šogad vienu šķirni – Sinap Orlovskij – plēsīsim ārā. 

VEIKSMĪGĀ SAIMNIECĪBA augustā tika sumināta Vidzemes plānošanas reģiona organizētajos tradicionālajos «Vidzemnieku dārza svētkos 2020». Attēlā centrā: Gints Neimanis, Anda Neimane un viņu dēli – Nils un Reinis. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru