Nedēļas nogalē norisināsies Putnu dienas 2021

- 9.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē, 10. un 11. aprīlī, norisināsies Putnu dienas 2021. Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ne tikai pieslēgties videotiešraidēm no dažādām Latvijas vietām, bet arī doties dabā pašiem, lai par saviem putnu novērojumiem ziņotu arī pētniekiem. 

Turpinot ikgadējo tradīciju, šogad putnu vērošanas interesentiem organizēto pasākumu vietā Latvijas reģionos Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi nodrošinās iespēju paviesoties dažādās putnu vērošanas vietās attālināti videosižetos, kas būs redzami tiešsaistē sestdien, 10. aprīlī, dažādos laikos visas dienas garumā. Videotiešraides, par kurām plašāka informācija būs atrodama www.putnudienas.lv, būs skatāmas Latvijas Ornitoloģijas biedrības YouTube kanālā, kā arī Facebook lapā. 

«Līdz ar pavasara atnākšanu atgriežas arī gājputni. Šogad aicinām Putnu dienu dalībniekus doties dabā ne tikai uz ierastajām putnu vērošanas vietām, bet pievērst uzmanību arī tuvējai apkārtnei. Ornitologi šogad īpaši gaida zosu novērojumus. Šos putnus visbiežāk var ieraudzīt kādā ceļmalā, piemēram, pulcējoties uz labības laukiem. Savukārt bērnus un jauniešus īpaši aicinām ziņot, ja redzēti pirmie baltie stārķi, dzirdēta dzeguze vai pamanītas pirmās bezdelīgas,» stāsta Putnu dienu 2021 koordinators ornitologs Agnis Bušs.

Sējas zosis. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru