Ne tikai, bet arī…

- 18.Jūlijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Amatu mājā notika tekstila un keramikas mozaīku izstādes «Ne tikai, bet arī» atklāšana un tikšanās ar meistariem un autoriem. Izstāde bija skatāma tikai sestdien, kad tā tika atklāta, – līdz ar to bija unikāla iespēja apskatīt dažādos darbus.

Linda Zelta, keramikas nodarbību vadītāja: «Prieks redzēt arī darbu autorus mūsu visu izstādē, kas ir mazliet improvizētā mozaīkas tehnikā. Gan keramikā, gan tekstilā, gan rokdarbos bijām iedomājušās, ka būtu iespējams darbus veidot kā mozaīku. Tas arī ir mūsu vienojošais faktors. Un, manuprāt, izstāde ir izdevusies lieliska. Es keramikā vēlējos izmēģināt šo tehniku, jo tas ir uzdevums, caur kuru var ļoti skrupulozi iepazīt materiālu, tā tehniskās īpašības. Ar mālu strādājot, ir īpaši svarīgi iepazīt to, kā uzvedas materiāls, ko ar to var un ko nevar dabūt. Protams, mozaīkas darbs bija ilgs un pacietīgs process, kas mācību nolūkā bija lielisks uzdevums. Jāņem vērā arī tas, ka liela daļa no darbu autoriem ar māla masām darbojās pirmo reizi. 

Nosaukums «Ne tikai, bet arī» vienkārši nāca kā ideja, jo šajos darbos ir ne tikai iegūtas zināšanas, ne tikai bijis smags darbs, ne tikai radošs darbs, bet arī kopā pavadīts laiks mācoties. Un par to arī ir šī izstāde.»

IZSTĀDES ATKLĀŠANĀ. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru