Namejs 2018

- 9.Augusts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

No 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības Namejs 2018, kas noslēdz Nacionālo bruņoto spēku četru gadu mācību ciklu un ir arī atskaites punkts Zemessardzes kaujas spēju novērtēšanai.

Mācībās piedalīsies ap 10 000 Latvijas un sabiedroto karavīru un zemessargu,  rezerves karavīri, kā arī Valsts policijas un Robežsardzes personāls.

Mācību mērķis ir stiprināt nacionālās aizsardzības spējas atbilstoši valsts aizsardzības plānam, pārbaudot un pilnveidojot Nacionālo bruņoto spēku gatavību pildīt noteiktos valsts aizsardzības uzdevumus gan nacionālās, gan kolektīvās aizsardzības sistēmas kontekstā.  Šī ir iespēja visai sabiedrībai labāk izprast, kāda ir tās loma aizsardzībā, ko nozīmē militāru vienību pārvietošanās ārpus poligona. Atbalstot šādu mācību modeli, mēs demonstrējam, ka visa sabiedrība ir gatava atbalstīt bruņotos spēkus un uzņemties atbildību par savu drošību – tai skaitā valsts un pašvaldības, uzņēmēji, privātīpašnieki. Mācību laikā tiks pilnveidota sabiedroto un reģionālo partneru sadarbība, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas.

Namejs 2018 ir lielākās un sarežģītākās mācības, kādas līdz šim notikušas Latvijā — gan no operāciju dažādības un intensitātes, gan iesaistīto resursu viedokļa.

Vidzemē mācību aktīvā fāze notiks no 24. līdz 26. augustam, kad aptuveni 600 Vidzemes bataljonu karavīri un zemessargi vingrināsies savās atbildības teritorijās,  kuras tie pārzina vislabāk. Vidzemē mācības notiks Apes, Alūksnes, Gulbenes, Smiltenes, Viļakas novados un Valmierā.

24. augustā Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona – karavīri un zemessargi Valmierā piedalīsies Valsts policijas rīkotajās mācībās Nemieri, kas ir daļa no kopējām mācībām Namejs 2018.

Savukārt 25. un 26. augustā 22.kaujas nodrošinājuma bataljona vienības kopā ar 27. kājnieku bataljonu vingrināsies mācību kaujās uz autoceļa P27 Smiltene-Gulbene un uz pieguļošajiem ceļiem un mežos.

24. augustā Zemessardzes 25. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi kopā ar 31. kājnieku bataljona vienību sniegs atbalstu Valsts robežsardzei robežkontroles pastiprināšanai uz autoceļa P19 no Apes līdz Igaunijas-Latvijas robežai un Viļakas novada  Šķilbēnu pagastā uz autoceļa Svičova-Šķilbani.

Savukārt 25. un 26. augustā 25. kājnieku bataljona zemessargi kopā ar citām Vidzemes brigādes vienībām piedalīsies mācību kaujās uz autoceļa P34 Sinole-Silakrogs un uz autoceļa P27 Smiltene-Gulbene un uz tiem pieguļošajiem ceļiem un mežos.

24. augustā Zemessardzes 31. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi kopā ar Latvijas Republikas robežsardzi uz autoceļa P19 no Apes līdz Igaunijas-Latvijas robežai veiks robežkontroles pastiprināšanas vingrinājumus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru