Nākamnedēļ Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs norisināsies „Drošības dienas”

- 8.Oktobris, 2010
Izglītība
Portālā

No 11. līdz 15.oktobrim visās Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) norisināsies ikgadējās „Drošības dienas”, kuru laikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvji, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji ar bērniem pārrunās dažādus drošības pasākumus, kurus svarīgi ievērot, tuvojoties tumšajiem rudens un ziemas mēnešiem.

Lai pievērstu bērnu uzmanību ceļu satiksmes drošības noteikumu ievērošanai, akcijas laikā Valmieras pilsētas pašvaldība katram mazulim dāvās arī īpašu atstarotāju „Priecīgā meitenīte”, kura autors ir SPII „Buratīno” audzēknis Jānis Mežinskis. Tas tika atzīts par labāko zīmējumu Valmieras pilsētas pašvaldības izsludinātajā konkursā „Izgatavo savu atstarotāju”, kurā bērnu uzdevums bija ģeometriskā formā uzzīmēt, viņuprāt, labāko atstarotāju, kas raksturotu tēmu „Kas mani sargā”. Kopumā tika izgatavoti 1700 atstarotāji, šim nolūkam no pašvaldības budžeta atvēlot LVL 1100,-. Valmieras pilsētas pašvaldības dāvinātos atstarotājus saņems ne vien PII audzēkņi, bet arī Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” bēbīšu skolas dalībnieki un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas- attīstības centra pirmsskolas izglītības vecuma bērni.

„Šogad „Drošības dienās” lielākā uzmanība tiks pievērsta tieši vecāko grupu audzēkņu izglītošanai, jo sešu, septiņu gadu vecumā bērni ir vairāk atbildīgi par savu rīcību un šādā vecumā nereti jau tiek atstāti mājās vieni paši. Tas ir vecums, kad īpaša uzmanība jāpievērš arī ceļu satiksmes drošības jautājumiem. Ar spēļu elementiem un individuāli veicamiem uzdevumiem bērniem tiks skaidroti dažādi ar drošību saistīti jautājumi, kā arī sniegti padomi, kā rīkoties konkrētās situācijās,” informē Valmieras pilsētas Izglītības pārvaldes speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Iveta Kļaviņa.

Komentāri
Pievienot komentāru