Nākamajā nedēļā Valmieras Veselības centrs uzsāk vakcinēšanu pret sezonālo gripu

- 28.Septembris, 2010
Veselība un labklājība
Portālā

Valmieras Veselības centrā sākot no 4. oktobra pirmajiem 50 iedzīvotājiem ir iespējams saņemt pretgripas vakcīnu par izdevīgu cenu.

Rudens un ziema ir gripas vīrusa sezonas laiks. Lai pasargātos no saslimšanas, pret gripu vēlams potēties katru gadu, jo gripas vīrusa paveidi ir mainīgi. Vakcīna tiek sagatavota atbilstoši gripas sezonas aktuālajiem vīrusa paveidiem, kas šogad ir - H1N1 jeb „cūku gripa” un divi sezonālās gripas tipi. Vakcinēšanās pret gripu jāuzsāk laikus, pirms vīrusa sezonas sākšanās, jo imunitāte pret gripu iestājas 7 dienas pēc potes saņemšanas.

Gripa ir akūta un ļoti lipīga infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu veidā un skar augšējos elpceļus. Klasiskas vīrusa pazīmes ir aizlikts deguns bez iesnām, sauss klepus, galvassāpes, drudzis un paaugstināta ķermeņa temperatūra, kā arī kaulu „laušanas sajūta”. Kad gripas vīrusa nēsātājs runā, šķauda vai klepo, gaisā izplatās augsta vīrusa koncentrācija, kas var sasniegt līdz pat sešu metru rādiusu. Apkārtējie var saslimt ieelpojot inficēto gaisu vai pieskaroties priekšmetiem, uz kuriem atrodas slimnieka deguna vai rīkles sekrēti.

Vakcinācija sevišķi nozīmīga ir riska grupas pacientiem – tiem, kas cieš no hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabēta, imūnās sistēmas vājuma, kā arī pacientiem pēc 60 gadu vecuma. Vakcinēties aicinātas arī personas, kuru ikdienas darbs ir ciešā saskarē ar cilvēkiem – apkalpojošā personālā strādājošie, izglītības un medicīnas iestāžu darbinieki.

Valmieras Veselības centrs informē, ka pretgripas poti var saņemt tikai tie iedzīvotāji, kuri vakcinēšanās brīdi ir veseli un nav inficējušies ar gripas vīrusu. Vakcinēts gripas slimnieks var ciest no smagām slimības komplikācijām. Iedzīvotāji pretgripas poti var saņemt Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetā, kurš atrodas pirmajā stāvā un darbojas katru darba dienu.

Komentāri
Pievienot komentāru