Mūzikas producēšana — darbs vai izklaide?

- 14.Novembris, 2017
Viesis
Laikrakstā

Elektroniskās mūzikas producents. Cilvēks, kura mūzikas ritmos mēs aizvadām savas ikdienas gaitas vai atpūtas brīžus, taču — kā šī mūziku top, kas to veido un kāpēc? Par to vairāk stāsta Vidzemes Augstskolas students un elektroniskās mūzikas producents no Valmieras MIKS PINZULIS.

Kā tu vienkāršiem vārdiem skaidrotu, kas ir mūzikas producēšana?

Mūzikas producēšana — mūzikas veidošana datorā, izmantojot tam paredzētu programmu. Mūzikas veidošana sākas no nulles pozīcijas, izmantojot arī dažādus elektroniskos sintezatorus un instrumentus.

Kāpēc tieši mūzikas producēšana?

Tas sākās ar interesi saprast, kā lielie producenti, piemēram, Avicii, Porter Robinson, Madeon un citi, veido elektronisko mūziku. Bija vēlme pašam radīt mūziku, tādu, kas patīk un ar ko es varētu dalīties ar līdzīgi domājošiem, kuriem būtu vēlme klausīties to, ko esmu pats radījis. Kāpēc tieši elektronisko? Laikam jau tāpēc, ka tā piesaistīja ar savu iespējamo daudzveidību un, to veidojot, var eksperimentēt ar skaņas veidošanu un dziesmas uzbūvi.

Kādi ir tavi lielākie sasniegumi līdz šim?

Es teiktu, ka manis pašas veidotās oriģināldziesmas un grupas «Franco Franco» dziesmas remiksa atskaņošana radio stacijās. Grupas «Franco Franco» dalībniekus pazīstu jau kādu laiku un sekoju viņu daiļradei. Un jāatzīstas, ka esmu liels šīs grupas fans (smejas). Grupas dziesmai «Up» izveidoju remiksu, viņiem tas iepatikās, un viņi nolēma, ka to varētu publicēt. Tā arī manis veidotais darbs sadarbībā ar «Franco Franco» nonāca Latvijas radiostacijās. Savukārt pavisam nesen kopā ar amerikāņu vokālistu Džonu Lankfordu (John Lankford) radījām oriģināldziesmu «Clear Mind». Līdz šim tikai apmainījāmies ar idejām un veidojām remiksus populārām dziesmām, taču oriģināls kopdarbs tapa pirmo reizi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru