Mūsu skrējiens Jāņa Daliņa piemiņai

- 6.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jaukā 3. novembra dienā pie Jāņa Daliņa stadiona pulcējās skrējēji un soļotāji, lai dotos ceturtajā piemiņas skrējienā Valmiera - Brenguļi. Kaut pagājuši jau 86 gadi kopš izcilā notikuma – olimpiskās sudraba medaļas izcīnīšanas Latvijai, ar šo pasākumu vēlējāmies pieminēt lielisko soļotāju, Tēvzemes balvas laureātu, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Daliņu.

Pirms skrējiena Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene dalībniekiem novēlēja vieglu soli. Par godu soļotāja 114. dzimšanas dienai pie J. Daliņa pieminekļa tika iedegtas svecītes, nolikti ziedi.

Pēc tradīcijas skrējēji vispirms mēroja ceļu uz Jāņa Daliņa mājām Valmierā. Tur mūs laipni sagaidīja lieliskā papēža - pirkstgala meistara dēls Jānis Daliņš ar kundzi Ilzi. Pēc kopīgajiem foto mirkļiem Jānis Daliņš izteica atzinību par tradīciju godāšanu un kuplo dalībnieku pulku. Viņš priecājās par pārmaiņām stadionā un izteica vēlējumu, lai sporta celtne būtu tikpat lieliska un pievilcīga mūsu ziemeļu un citiem kaimiņiem kā kādreiz. Daliņu ģimene plānojusi uzkavēties Latvijā līdz decembrim, sagaidīt sniegu un tad atgriezties Austrālijas vasarā.

Norunājuši tikšanos atkal pēc gada, skrējēji draudzīgā pulciņā devās uz J. Daliņa tēva mājām Brenguļos. Kā jau pienākas, lielie pagaidīja mazākos, skrējēji piemēroja tempu nūjotājiem. Gauja, Baiļu kalns, rudenīgas saules pielietais mežs bija dalībnieku sabiedrotie. Kad mērķis bija sasniegts, ikviens saņēma piemiņas medaļu, karstu Latvijas zāļu tēju. Noslēgumā skrējiena dalībnieki pulcējās Brenguļu pagasta «Kaimiņos», atguva zaudētos spēkus, pārrunāja skrējiena norisi.

Šajā dienā īpašs prieks bija par to, ka skrējēju rindas papildinājuši jauni dalībnieki un ģimenes ar bērniem. Gaidīsim atkal visus nākamajā gadā, kad svinēsim J. Daliņa 115. dzimšanas dienu.

SKRĒJIENA DALĪBNIEKI pie J. Daliņa pieminekļa. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru