Mūspusē uzticas Jaunajai Konservatīvajai partijai

- 9.Oktobris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien notikušās 13. Saeimas vēlēšanas vēsturē ieies ar vēlētāju zemāko aktivitāti atjaunotās brīvvalsts laikā – aktīvākie Latvijā izrādījušies vidzemnieki ar 60,96%.

To varējām vērot arī visos vēlēšanu iecirkņos, kurus apmeklējām. «Pirmie vēlētāji bija klāt jau septiņos, kolīdz atvērām iecirkņa durvis, pagaidām savā novadā esam paši aktīvākie,» apliecināja Beverīnas novada Kauguru pagasta iecirkņa priekšniece Oksana Fatejeva, tāpat vēlēšanu komisijas loceklis Alfrēds Stīpiņš atcerējās, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās tāda aktivitāte nav bijusi vērojama. «Izvēle bija pavisam vienkārša – 13. Saeimas vēlēšanās par trīspadsmito sarakstu,» atklāja Jānis Alsbergs, savukārt viņa kundze Renāte ar cerību, ka viss mainīsies uz labu, bija izraudzījusies 10. sarakstu, aploksnes vēlēšanu urnā uzticot iemest meitiņai Esterei. Līdzīgi rīkojās visi, kas iecirkņos bija ieradušies ar bērniem, jo kam gan, ja ne viņiem būs jādzīvo nākotnes Latvijā.

Pēc urnu atvēršanas un rezultātu apkopošanas atklājās, ka visčaklākie balsotāji mīt Valmierā, kur uz iecirkņiem bija devušies 70,44% balsstiesīgo, tālu apsteidzot Naukšēnu novadu (59,07%), Mazsalacas novadu (57,03%), Kocēnu novadu (56,95%), Rūjienas novadu (56,07%), Beverīnas novadu (55,18%) un Burtnieku novadu (49,39%).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru