Mūsējie pasaules čempionātā galda hokejā

- 21.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

14. – 16. jūnijā Baltkrievijā, sporta kompleksā Raubičos, notika pasaules čempionāts galda hokejā. Latvijas izlasē no Valmieras startēja Kristaps un Rolands Riekstiņi. Abi brāļi ir burtniecieši. Senioru izlasi čempionātā pārstāvēja «Vindas» un Burtnieku Jaunatnes centra galda hokeja treneris Sandis Krasts.

Latviju dažādās galda hokeja kategorijās pārstāvēja ap 30 dalībnieku, bet kopskaitā dažādās nominācijās pasaules čempionātā piedalījās ap 200 spēlētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Krievijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Norvēģijas, Kazahstānas, Izraēlas, Ungārijas, bija arī viens spēlētājs no Kanādas.

Burtnieku puišiem, Kristapam un Rolandam, izdevās nopelnīt medaļas un kausus. Kopējā vērtējumā, kur piedalījās visi dalībnieki, Kristaps startēja visaugstāk – 1. vieta, bet brālis Rolands tika 3. vietā. Emocijām bagāts mirklis – skan Latvijas himna un visi Latvijas hokejisti to aizrautīgi dzied. Tāds prieks! Nobira arī prieka asara. Kad brāļi spēlēja par medaļām, visa Latvijas komanda stāvēja kā mūris, priecājoties par katru punktu, kad tika gūti vārti.

Jaunieši pirmajā dienā sacentās komandu sacensībās, kur Latvijas juniori atkal spēlēja, izcīnot trešo vietu. Un atkal brāļi Riekstiņi kopā ar pārējiem goda vietā.

Treneris Sandis startēja veterānu kategorijā, sacenšoties komandām un arī individuālajā spēlē. Papildus turnīram notika arī Raubiču Open, kurā piedalījās sportisti, kas nebija iekļuvuši Open kategorijā, kopskaitā 61 dalībnieks. Komandu spēlē Latvijas veterānu izlase ieguva 4. vietu. Individuālajā veterānu turnīrā Sandim Krastam no 60 dalībniekiem 42. vieta.

Pasaules čempionātā spīdēja mūsu Latvijas galda hokejisti un kopā ar viņiem mūsējie – treneris Sandis un burtniecieši Kristaps un Rolands. Iekļūt Latvijas galda hokeja izlasē, spēlēt ar Latvijas izlases kreklu mugurā, kas ir kā īpašs svētums. Prieks un lepnums par mūsu trijotni. Apsveicam!

Nākamgad Eiropas čempionāts notiks Slovēnijā, bet pasaules čempionāts 2021. gadā – Tallinā. «Vasarā nodarbības nenotiek, bet sirdī mums katram vienmēr mīt galda hokejs,» tā treneris Sandis.

Treneris Sandis Krasts visu galda hokejistu vārdā ir pateicīgs Valmieras Dienas centram par atbalstu, trenerim Jānim Riekstiņam, kas drosmīgi aizsāka visu šo galda hokeja kustību Valmieras Dienas centrā. Paldies arī galda hokeja krustmātei Aijai Tīmanei, Burtnieku Jaunatnes centra vadītajai Daigai Kīnai, Valmieras Jaunatnes centram «Vinda».

Galda hokejs bija, ir un būs!

MŪSU PUIŠI – MŪSU LEPNUMS. No kreisās Kristaps Riekstiņš, Sandis Krasts un Rolands Riekstiņš. Sanda Krasta foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru