Mūsējie — Luda Bērziņa jubilejas gada laureāti

- 30.Septembris, 2010
Izglītība
Laikrakstā

Ar savdabīga gaismas starojuma svētbrīdi stāstījumā un dziesmās (pievienojās visi klātesošie) Latvijas Universitātes Mazajā aulā iesāka Teoloģijas fakultātes sistemātiskās un praktiskās teoloģijas katedras vadītājs, mācītājs Juris Cālītis profesora Luda Bērziņa 140. dzimšanas dienai veltīto starptautisko konferenci «Zaļot, augt, uz augšu cerēt, lieti derēt» (L. Bērziņš).

GANDARĪTI PAR PAVEIKTO. No kreisās: Anita Šmite, Inese Bērziņa, Inese Birzkope, Mirdza Lībiete, Ineta Amoliņa un Vilnis Purēns prof. Ludim Bērziņam veltītajā konferencē RīgāJāņa Reinvalda foto

L. Bērziņš dvēselē bija dzejnieks, pēc izglītības teologs, pēc aicinājuma pedagogs, pēc sūtības zinātnieks. Par L. Bērziņa dzīvi un darbību stāstīja un to vizualizēja biedrības «L. Bērziņa piemiņas atbalstīšanai» valdes locekle A. Šmite un starptautiskā L. Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa laureāts Vilnis Purēns. LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves fondu glabātāja Dr. M. Vīksna (L. Bērziņa konkursa laureāte) uzstājās ar bagātu informāciju par L. Bērziņa darbību folkloristikā, bet ar jubilāra literatūrzinātnisko, tulkotāja un mācību grāmatu autora devumu iepazīstināja LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docētāja Dr. E. Stikute.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru