Mudina valmieriešus braukt ar velosipēdu

- 20.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šonedēļ notikušās Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 temats bija «droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu». Akcijā iesaistījās arī Valmieras pilsētas pašvaldība, noskaidrojot pilsētā velosipēdistiem draudzīgākās iestādes un darba devējus.

Balsojumā kopumā tika saņemtas atsauksmes par 18 iestādēm. Par katru no tām balsotāji tika atstājuši arī komentārus. Velosipēdistiem draudzīgāko vidū minētas – Valmieras tehnikums (un komentārs – pie tā ir daudz ērtu velonovietņu); Vidzemes Augstskola (pie tās velonovietnes atrodas ļoti piemērotā vietā, ir arī jumtiņš, ja nu gadījumā līst); SIA «Tech Auto» (klientiem kā servisa maiņas transportlīdzeklis tiek piedāvāts elektrovelosipēds (sadarbībā ar veikalu «Eži»)); AS «Valmieras stikla šķiedra» (ir liela slēdzama velosipēdu novietne; ir sakārtots veloceļš uz to); Vidzemes Olimpiskais centrs, Valmieras peldbaseins (pie ēkas ir pietiekams skaits velostatīvu, kuri ir arī ļoti ērti lietojami); «Wunder Latvia» (tieši pie ofisa ir super labas velosipēdu novietnes); veikals «Eži» (veikals ne tikai piedāvā kvalitatīvus velosipēdus, bet arī tā draudzīgais un atraktīvais kolektīvs iesaista vietējos dažādos veloizbraukumos; veikala darbiniekiem ir arī pašiem sava velokomanda); Burtnieku novada pašvaldība (viss nodrošināts velokustībai); PII «Kārliena» (velosipēdu ir iespējams nolikt drošā un apsargātā teritorijā riteņu novietnē; braucot uz darbu ar riteni, manuprāt, es kaut mazliet mudinu gan vecākus, gan arī pašus bērnus, ka uz bērnudārzu var doties ne tikai ar mašīnu); Valmieras Valsts ģimnāzija (lai gan velostatīvi ir veci, tie ir viegli pieejami, un, galvenais, daudz – lai pietiktu gan darbiniekiem, gan skolēniem); PII «Vālodzīte» (ir velosipēdu novietne teritorijas iekšpusē); veikals «Maxima XX» G. Apiņa ielā 10 (ir ērtas un pagaidām pietiekamā daudzumā velonovietnes, arī videonovērošana); «Swedbank» (plašajā novietnē var brīvi novietot, nav jālaužas starp citiem velo); SIA «Valmiermuižas alus» (patīk, ka par velo novietošanu ir padomāts); Valmieras 2. vidusskola (atbalsta sacensībās; motivē pārvietoties ar velo); Valmieras 1. pasta nodaļa (pie iestādes ir iespējams novietot velosipēdu); Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija (kvalitatīvas un plašas stāvvietas velosipēdiem; atbalsts no skolas veselīga dzīvesveida piekopšanā); AS «Valmieras piens» (ērta un apsargāta velonovietne zem jumta; katru gadu tiek rīkots velobrauciens pa skaistākajām apkārtnes vietām; riteņbraucējiem tika dalītas atstarojoša materiāla drošības vestes). Visi minētie no pašvaldības saņēma pateicības rakstus.

Vēl līdz 6. oktobrim turpinās kāda cita ar riteņbraukšanu pilsētā saistīta akcija. Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar starptautisko pārtikas ražošanas grupu «Food Union», kurā ietilpst arī AS «Valmieras piens», aicina valmieriešus pieņemt Sociālās riteņbraukšanas izaicinājumu – sacensties par visvairāk nobrauktajiem kilometriem un savāktajiem punktiem, braucot individuāli, pāros un grupās, kā arī pretendēt uz balvām pilsētas un Eiropas mērogā. Izaicinājumu iespējams pieņemt, viedtālrunī bez maksas lejupielādējot lietotni «BikePrints» un reģistrējoties tajā, kā izaicinājumam piesaistīto pilsētu izvēloties Valmieru.

Šosestdien Eiropas Mobilitātes nedēļa Valmierā noslēgsies ar pasākumu  «Diena bez auto», tas norisināsies no pl. 9 līdz 14 Ziloņu ielā.

CETURTDIEN akcijā Valmieras centrā pilsētniekus izvēlēties draudzīgāku pārvietošanās veidu mudināja arī privātās pamatskolas «Zaļā skola» audzēkņi – ar zīmētu plakātu palīdzību un pašu sacerētas dziesmas vārdiem: «Ja Tu gribi stilīgs būt, Un slinkāks negribi Tu kļūt, Tad paņem velo jau tūlīt, Un kļūsti labāks Tu jau rīt.»

Komentāri
Pievienot komentāru