Mobili, ātri, taktiski

- 3.Maijs, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes medicīnas rotas komandiere, štāba virsseržante DINA SKRABE uzskata, ka visi mediķi ir zināmā mērā mākslinieki un brīvdomātāji, kurus apvieno kopīgā interese par savu profesiju un tiekšanās apgūt kaut ko jaunu.

Dina atzīst, ka šajā amatā nokļuvusi pavisam netīšām pēc tam, kad viņu, jau gana pieredzējušu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieci, uzrunājis kolēģis, piedāvājot pastrādāt ZS 2. Vidzemes brigādē par mediķi. Lai arī priekšstats par gaidāmajiem pienākumiem Dinai bijis visai miglains, viņa labprāt piekritusi – kamdēļ gan ne?, un uz pirmajiem profesionālajiem kursiem optimistiski devusies ar rozā koferi pie rokas. 

Kā tapa un veidojās medicīnas rota?

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes medicīnas rota ir jauna vienība, kas oficiāli dibināta 2019. gadā pēc iepriekšējā brigādes komandiera Mareka Ozoliņa iniciatīvas, taču vīziju par šo formējumu sākām veidot jau gadu iepriekš, jo līdz tam nekur šādas rotas nebija. Sākotnēji šī vīzija man šķita pilnīgi nereāla – neiespējamā misija, jo mediķi ikdienas dzīvē ir ļoti noslogoti, strādājot vairākos darbos, un kurš gan gribēs vēl brīvdienās ziedot savu laiku mācībām. Bet, kad sākām pamazām rotu veidot, uzrunāt cilvēkus, viņi izrādīja interesi. Vienas no pirmajām mācībām tika uzrīkotas ļoti grandiozas ar amerikāņu pārstāvjiem. Ar rekrutēšanas video sākām vizītes slimnīcās un ārstu praksēs, uzrunājot mediķus un skaidrojot, ka Zemessardzē viss notiek pēc brīvprātības principa un arī noslogotā režīmā iespējams ieplānot laiku medicīnas rotas mācību apmeklējumam.

DINA SKRABE. Gata Dieziņa (Aizsardzības ministrija) foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru