Mitruma mērītājs – ražas laika uzticamais palīgs

- 19.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Arī Ziemeļvidzemē joprojām turpinās jaunās ražas novākšana, kurā ik pa laikam korekcijas ievieš lielāks vai mazāks lietutiņš vai pat migliņa. Mūsdienu graudu audzētāji ne vien darbojas ar modernām lauku darbu tehnoloģijām, bet nu jau lielākajai daļai zemnieku kulšanas laikā arvien pa rokai ir arī pašiem savs graudu mitruma procenta noteicējs. Ko tas ar mērījumu saimniekam pasaka priekšā, to arī tam atbilstoši tobrīd darbus organizē. «Liesma» aizvadītajā piektdienā, izbraucot paprāvu apli pa lauku ceļiem no Ipiķiem, Vilpulkas, Jeriem līdz Rencēniem un Valmierai, pārliecinājās, ka daudzviet tieši tā arī notiek – kombaini iebraukti tīrumā, blakus tiem kravas auto vai traktors ar piekabi, bet kulšana nenotiek, jo iepriekšējā vakarā nolijušā, dažviet pat tikai norasinājušā lietiņa dēļ graudkopjiem nekas cits neatliek, kā nogaidīt.

«Saule un vējš ātri dara savu!» – tā mums teica Burtnieku novada Rencēnu pagasta zemnieku saimniecības «Sandras» saimnieks, pieredzējušais graudu audzētājs MĀRIS GARSELIS, kad viņu ar kundzi RUDĪTI GARSELI satikām vienā no auzu laukiem Valmieras – Rūjienas lielceļa malā. «Šajā laukā šodien diemžēl vēl nekulsim – auzas ir par mitru. Esam lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības «Daiva» biedri, auzas pārtikai nododam tur, lai pēcāk tās nonāktu pārstrādei «Dobeles Dzirnavniekā». «Daiva» īpaši atbildīgi izturas pret pārtikas auzu kvalitāti, tādēļ arī tās mitrākas par 15 % nemaz nepieņem. Šajā laukā auzām vēl jāpažūst, tūlīt brauksim uz citu lauku, kur vēl vakar auzas uzrādīja 16 % mitrumu, bet šodien, Rudītei veicot atkārtotu mērījumu, mitrums sarucis līdz 12 %,» – tā ar mainīgo situāciju ražas laikā mūs iepazīstināja saimnieks Māris. Izlūdzāmies atļauju pabildēt auzu kulšanu, un saņēmuši atļauju, devāmies līdzi.

AUZĀS. Zemnieku saimniecības «Sandras» kombains kuļ pārtikas auzas, kas pēcāk nonāks «Dobeles dzirnavnieka» auzu pārslu produktos. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru