Milzu apaļpūpēdis — Gada sēne 2018

- 1.Augusts, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Tā vien rādās, ka daudzu jo daudzu tīkamā nodarbe sēņošana šopavasar un laikam gan arī rudenī pārlieku lielā sausuma un karstuma dēļ tikpat kā izpaliks. Kā vēsta interneta portāls senes.lv, kas nu jau vairākus gadus apkopo sēņotājiem interesējošu informāciju, kaut cik vērā ņemamā daudzumā, lai būtu vērts sākt sēņot, šur tur ir saaugušas gailenes. Turpretī bekas un ierastās lapiņsēnes, var pat teikt, kā lielu izņēmumu tikai dažam ir palaimējies nejauši uziet. Arī tagad, kad dažs lietus mākonis sāk šur tur Latviju pārstaigāt, ļoti aizrautīgajiem sēņotājiem, kas tomēr cer pie sēnēm tikt, acīmredzot ir ļoti rūpīgi jāizpēta laika ziņas, kuros novados, cik intensīvi pirms nedēļas vai pat ilgāka laika ir kaut cik nopietni lijis, jo sausā mežā uz ierastām sēnēm cerēt ir veltīgi.

Tikmēr pilnīgi pretēji ierastajām sēnēm šogad neparasti raženi (un agri) bija augušas izmēros iespaidīgās, krāšņās un visnotaļ garšīgās sērpiepes. (Par to atradnēm Valmierā rakstā «Vilinošs piedāvājums gardēžiem Vecpuišu parkā» jau rakstījām «Liesmas» 15. jūnija numurā.) Diemžēl (gluži tāpat kā Valmierā) reti kāds uzdrošinājās šīm sēnēm klāt ķerties, un šī gada faktiski pagaidām vislielākā sēņu raža tā arī novecoja nesavākta.

GAUJAS SENLEJĀ PIE KRIMULDAS ATRASTAIS. Arī šim milzu apaļpūpēdim līdz Latvijas rekordam vēl tālu. Foto pārpublicēts no sēnes.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru