Mežs nav atkritumu krātuve

- 21.Septembris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas meži joprojām tiek piesārņoti — gan ar sadzīves atkritumiem, gan tagad, rudenī, ar pārpalikumiem no mazdārziņiem. Visvairāk cieš meži ap pilsētām un citām apdzīvotām vietām. Diemžēl nelīdz ne izliktie plakāti, ne piesārņotāju uzrunāšana pa radio un televīzijas raidījumos.

Valmieras apkārtnes meži nav izņēmums. Kur tad savus dārza atkritumus izgāž valmierieši? Faktiski visos mežos, kas pieguļ privātmājām un pilsētas mazdārziņiem. Šajā sakarā minams mežs pie slimnīcas dārziņiem, Pilātu mežs, Jāņparka rajonam pieguļošais mežs, Kauguru, Rūpniecības, Brenguļu ielām pieguļošie meži un tā tālāk.

Dažviet mežā tiek atrastas bedres, kas jau ar kaudzi pildītas atkritumiem, pie tam tie ir ne tikai zaļie, bet arī dažādi sadzīves atkritumi.

Tiek pat apbērti augoši koki. Dažiem no tiem šādas rīcības dēļ tiek saīsināts augšanas mūžs — koki sāk lēnām kalst.

Mežam nav vajadzīgs jūsu mēslojums. Varbūt kāds meža īpašnieks iebildīs — ar zaļajiem atkritumiem es savu mežu varu mēslot. Taču, lai nenodarītu bojājumus mežaudzēm, arī savā īpašumā pieļaujams izgāzt tikai augu atliekas.

Par meža piesārņošanu, piegružošanu ir noteikta administratīvā atbildība, tieši nenorādot,  ar ko nav pieļaujams piesārņot. Sods par administratīvās atbildības pārkāpšanu var būt no 70 līdz 700 eiro. Personiski man gan liekas, ka vispamācošāk tomēr būtu par šādiem pārkāpumiem sastādīt protokolu.

Jācer, ka valmierieši nepieciešamību saudzēt mūsu Latvijas mežus uzņems ar sapratni.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru