Meža stādi no Strenčiem jau dodas "tautās"

- 31.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Piedāvājam nelielu ieskatu no AS «Latvijas valsts meži» organizētās Lauku dienas Strenču kokaudzētavā. Iesākot tikšanos, viesi vispirms pabija pie sēšanas līnijas, kurā tobrīd sēja egles. Tad sekoja ceļš uz vienu no siltumnīcām, kurā jau zaļot sākušas 8. martā no augstākās kvalitātes sēklām iesētās priedes. Arī tur viss automatizēts. Nākamais etaps un rūpes – stādiem nonākot lauka apstākļos. Tā soli pa solim ar 18 miljoniem meža stādu sezonā!

Līdz griestiem vēl tālu

Strenču kokaudzētavas vadītājs JĀNIS ZVEJNIEKS:

«Pandēmijas dēļ dīkstāves vēl nav bijušas, tiesa, darbs, ievērojot piesardzības pasākumus, rit nedaudz gausāk, bet nav apstājies ne uz mirkli. Kopš marta aktīvi notiek jauno meža stādu sēšana, jo tā, ievērojot tehnoloģiju, jāpabeidz līdz jūnija vidum. Paralēli sēšanai pašlaik notiek arī divos gados par tirgus preci izaugušo meža stādu realizācija. Stādu piegādes notiek ne tikai AS «Latvijas valsts meži» jaunajiem stādījumiem, bet arī lielajiem mežu apsaimniekotājiem, tajā skaitā firmām ar iespaidīgām mežu platībām. Jau 2,5 miljoni stādu no mūsu saldētavām – galvenokārt egles un priedes – ir devušies tautās. 2021. gada Meža dienas ir klāt!

Divdesmit gados Strenču kokaudzētava ir izaugusi no 12 apsaimniekotajiem hektāriem līdz 70 hektāru kopplatībai, kurā darāmā pietiek 60 darbiniekiem. Mūsu varējums ir 18 miljoni meža stādu sezonā. AS «Latvijas valsts meži» struktūrvienībā «Sēklas un stādi», kā zināms, ir pavisam deviņas kokaudzētavas. Strenču kokaudzētava Vidzemē pēc lieluma un realizācijas apjoma ir līdzvērtīga otrai lielākajai uzņēmuma kokaudzētavai «Mazsili» Kurzemē.

STRENČU KOKAUDZĒTAVĀ. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru