Meža apsaimniekošanā vajadzīga gan pieredze, gan zināšanas

- 26.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa «Sakoptākais mežs» žūrija devās noslēdzošajā mežu īpašumu vērtēšanas izbraukumā. Žūrijas pārstāvji klātienē viesojās pie diviem saimniekiem – Gata Lāča Limbažu novadā un Dai­ņa Zemīša Kocēnu novadā. Noslēdzoties konkursa otrajai kārtai, žūrija uzsāks detalizētu redzētā izvērtēšanu, bet rezultāti tiks paziņoti meža nozares gada balvas «Zelta čiekurs» pasniegšanas ceremonijā decembrī.

Vidzemē žūrija apskatīja divus meža īpašumus, kuru saimnieki ne tikai balstās uz jau esošo pieredzi, bet arī nemitīgi apgūst jaunas zināšanas. Dainis Zemītis no Kocēnu novada pēc izglītības ir agronoms, taču jau vairāk nekā 20 gadus apmeklē dažādus kursus, lai pilnveidotu savas zināšanas un ilgtspējīgi apsaimniekotu mežu. Turklāt savā pieredzē Dainis labprāt arī dalās, palīdzot kaimiņiem apsaimniekot viņu mežus. Bet vislielāko motivāciju saimniekam dod darbošanās paša mežā. Redzot to, kā aug paša stādītie koki un izkoptās audzes, ir gandarījums uzsākto darbu turpināt.

Savukārt Gatis Lācis savā īpašumā Limbažu novadā saim­nieko jau vairāk nekā 20 gadus, un vislielāko gandarījumu viņam dod izkoptās jaunaudzes. Kā stāsta pats saimnieks, jaunaudzes ir kā skats nākotnē. 

KOCĒNOS. Meža apsaimniekošanas pieredzē dalās Dainis Zemītis. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru