Mettieši atmaksā pāridarījumu

- 28.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Pirmssvētku piektdienā Optibet virslīgas ietvaros VALMIERA GLASS VIA futbolisti savās mājās cieta zaudējumu pret FK Metta ar 0:2 (0:0).

Dažas dienas iepriekš oficiāli Valmieras komandai pievienojās divi jaunpienācēji – 193 cm slaidais ukraiņu uzbrucējs Konstantīns Černijs un Ganas centra aizsargs Ofosu Apija, kurš iepriekš Pertijas vadībā spēlējis gan Skonto Rīga, gan FK Liepāja sastāvos. Abi arī tika iekļauti spēles pamatsastāvā pret Mettu. Uz šo spēli no tribīnēm noraudzījās arī trīs ilgi gaidītie futbolisti no Nigērijas, viens no viņiem arīdzan augumā ražens uzbrucējs.

Kas attiecas uz klubu pametušajiem, pirms spēles ar Mettu jau ar komandu vairs nebija Klāvs Kramēns, un, kā vēlāk izrādījās, pēdējā spēle tā bija arī Jānim Krautmanim. Abi noslēdza līgumu ar Jūrmalas Spartaku, un abi jau paspējuši debitēt jaunā kluba sastāvā.

Par pašu spēli runājot – šī nebija valmieriešu diena. No malas skatoties, jāteic, ka divu jaunu spēlētāju iekļaušanās komandas mehānismā prasa nedaudz vairāk kā nedēļu, pusotru garus treniņus, tas tomēr nenozīmē, ka gan Černijs, gan Apija necentās. Palīgi uzvarās viņi noteikti būs turpmākajās spēlēs. Viens no mūsu komandas lielākajiem izaicinājumiem šobrīd ir noturēt savus futbolistus, kurus pēc sezonas pirmajā pusē parādītā snieguma medī no visām pusēm, daži, kā jau rakstīju, ir padevušies vilinošu piedāvājumu priekšā. Vairāk nekā jaunu spēlētāju ieplūšana komandā tieši šis apstāklis šobrīd liek sprunguļus Pertijas labi veidotajā komandas mehānismā.

Bet Metta ir malači, var redzēt, ka šīs komandas jaunajiem puišiem, no kuriem atsevišķi vēl vidusskolēni, uz laukuma deg acis un viņi neizjūt nekādu respektu pret pretiniekiem, pie tam vēl labi māk spēlēt futbolu. Tieši šie jaunieši, tā teikt, uztaisīja rezultātu spēlē pret Valmieru, tā sagādājot vilšanos kuplajam skaitam spēles vērotāju. Pirmo vārtu guvējs Raimonds Krollis šobrīd vispār ir Latvijas futbola karstais kartupelis, gūst vārtus Virslīgā un to pašu dara sava vecuma Latvijas izlasē. Tāpat Jēkabs Lagūns, deviņpadsmit gadus jaunais pussargs, otros vārtus Lazareva sargāto vārtu četrstūrī no tiešā brīvsitiena punkta iesita kā lielmeistars, precīzi pārceļot bumbu pār valmieriešu «sieniņas» īsāko posmu. Jāpiekrīt viesu trenerim Andrim Rihertam, ka šī viņu uzvara bija pelnīta, mājasdarbu pēc pēdējās abu komandu tikšanās, kurā Pertijas vīri ar saviem pretiniekiem burtiski izrēķinājās (4:1), viņi paveica teicami.

Andris Riherts pēc spēles: «Spēlētāji bija noilgojušies pēc oficiālām spēlēm. Spēles sākums bija nervozs, pielaidām arī vairākas kļūdas, taču otrajā puslaikā mēs iznācām ar citu pārliecību, un, teikšu godīgi, rezultāts šodien bija tikpat likumsakarīgs kā iepriekšējā abu komandu spēlē, kad uzvaru svinēja Valmiera. Bijām šodien pelnījuši uzvarēt.»

Tamazs Pertija: «Pirms spēles teicu savējiem, ka spēlēsim ar ļoti labu komandu. Gatavojāmies viņu ātrumam. Metta arī ir tā komanda, kura pretinieku nedisciplinētību momentā izmanto. Kā redzat, pēc sezonas pirmās puses atrodamies Eirokausu zonā, esam paveikuši maksimumu. Diemžēl vienmērīgi aizvadīt čempionātu nespējam, šobrīd satiekamies ar dažāda veida problēmām. Mani satrauca iepriekšējās spēles pret Jelgavu otrais puslaiks un arī šīs otrais. Vēlreiz uzsvēršu, ka mums kā komandai vēl jāizaug, tam mums vajadzīga papildu palīdzība (domāta jaunu spēlētāju izskatāaut.), ceram to tuvākajā laikā arī saņemt. Tai pašā laikā, kā redzams, nevienai komandai turnīrā neizdodas vienmērīgs ritms. Čempionāts ir sarežģīts, ar labām komandām, pirms katras spēles nav zināms, kurš kuru apspēlēs. Vēlreiz apsveicu pretiniekus ar uzvaru, viņi to simtprocentīgi bija pelnījuši.»

Čempionātā jau pārkāpts pāri ekvatoram, pēc 16 aizvadītām spēlēm valmierieši ierindojās 4. vietā, tādu ieņēma arī pēc kārtas, kuru izlaida šīs nedēļas vidū. Šobrīd priekšā valmieriešiem, kuriem 24 punkti, atrodas FK Spartaks ar 26 p., aiz – FK Liepāja ar 23 punktiem. Šosvētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā mūsu futbolisti uzņems BFC Daugavpils, spēles sākums pl. 17.10.

 

VALMIERA GLASS VIA – FK Metta 0:2 (0:0)

Vārti: Krollis 66’, Lagūns 85’

Brīdinājumi: Bogdaškins 90’ – Fazili 30’

Sastāvi: Lazarevs (v), Jermolaejvs (70’ Apiņš), Apija, Lelišs, Krautmanis, Miķelsons, Helovani, Ērglis (k), Nakamura (60’ Bogdaškins), A. Jaunzems (60’ Bagidī), Černijs – Ošs (v, k), Seriba, N. Uldriķis, Liepa, Zakari, Fazili, Ozoliņš (46’ Lagūns), Birka, Džamaludinovs (75’ Gulbis), Masangane, Krollis (90’+2’ Kovaļonoks).

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš

Skatītāji: 460

VALMIERAS JAUNPIENĀCĒJS Konstantīns Černijs, nupat noslēdzot sezonu Ukrainas 2. līgas B grupā komandas Kremin Kremenchuk sastāvā, ar 19 gūtiem vārtiem dalījis turnīra rezultatīvākā spēlētāja godu, palīdzot arī savai komandai iziet 1. līgā. Jura Gūtmaņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru