Meklēja, meklēja un izmeklēja?

- 31.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā koronavīrusa pandēmijas un noteikto ierobežojumu dēļ nomocītā sabiedrība tika iepriecināta ar ziņu, ka skatītājiem un klausītājiem tiek piedāvāta jauna politiskā seriāla par trim A (Aivars, Andris un Ainars) sezona.

Šajā gadījumā pēc vairāk nekā desmit gadiem ilgušas izmeklēšanas par iespējamiem noziegumiem digitālās televīzijas ieviešanas laikā 2008. un 2009. gadā apsūdzības krāpšanā lielā apmērā uzrādītas toreizējam satiksmes ministram Ainaram Šleseram, savukārt apsūdzības krāpšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā – ekspremjeram, minēto notikumu laikā politiku gan pametušajam Andrim Šķēlem. Kopumā apsūdzības, ieskaitot abus minētos, uzrādītas deviņiem cilvēkiem.

Šo rindu autors, protams, nav jurists un neņemas spriest par tīri juridisku terminu traktējumiem, tomēr Krimināllikumā ir melns uz balta rakstīts, ka personu nevar saukt pie kriminālatbildības, ja no noziedzīga nodarījuma dienas līdz dienai, kad tiek izsniegta apsūdzība, pagājuši divi gadi kriminālpārkāpuma, pieci gadi – mazāk smagu noziegumu, desmit gadi – smagu noziegumu, bet piecpadsmit gadi – sevišķi smagu noziegumu gadījumā. Desmit gadi šajā gadījumā ir apritējuši pavisam noteikti, un pastāv stipras šaubas, ka toreizējie notikumi izskatās pēc sevišķi smagiem noziegumiem. Pārliecinošs vairākums aizdomās turamo, ieskaitot Ainaru Šleseru, kaut kā neiekļaujas sevišķi smagus noziegumus izdarījušu personu kategorijā, kaut gan tas, protams, ir subjektīvs vērtējums.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru