Meklē saliedētu sabiedrību

- 25.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemniekiem ir iespēja piedalīties Latvijas politikas veidošanā un kopā ar Kultūras ministriju izstrādāt saliedētas sabiedrības un integrācijas pamatnostādnes.

Valmierā notika diskusija par to, kas traucē Latvijas sabiedrību saukt par saliedētu. Sarunā piedalījās Valmieras pašvaldības pārstāvji, rosīgie ļaudis no nevalstiskajām organizācijām, piedalījās studenti, brīvprātīgie, kas pārstāv atšķirīgas kultūras un arī rases. Kā biežākais klupšanas akmens tika minēts valdošie stereotipi, kas neļauj veidot iekļaujošu sabiedrību, aizspriedumi un valodā un kultūrā atšķirīgā nepieņemšana.

«Problēma ir stereotipi, kas valda Latvijas sabiedrībā, par citām tautībām, par dažādību tās plašākā nozīmē. Mēs neveidojam zināšanās balstītu pieredzi un attieksmes, bet vadāmies pēc priekšstatiem,» tā diskusijas dalībniece Līga, un viņai piekrita Gints no Valmieras, uzsverot, ka sabiedrībā notiek noslāņošanās, arī atšķirīgo ienākumu dēļ, un secīgi izglītības un kultūras atšķirības.

Jaunieši no Priekuļu novada norādīja, ka ģimnāzistus ļoti satrauc nespēja valstī un pašvaldībās nodrošināt izglītības un darba iespējas vienaudžiem, kam ir īpašas vajadzības, jaunieši akcentēja sociālo atstumtību.

GRAUT STEREOTIPUS mudināja valmierieši un apkārtējo novadu pilsoniski aktīvie jaunieši, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kas otrdienas pēcpusdienā piedalījās diskusijā. Idejas pierakstīja diskusijas vadītāja, politikas pētniece Dace Akule.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru