Masļeņicas svinības

- 13.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saulei sildot un vējam plivinot izkārtos karodziņus, pagājušajā nedēļā Valmieras 2. vidusskolas pagalmā tika svinēta ziemas aizdzīšana un pavasara sagaidīšana jeb Masļeņica. Svinības bija pulcējušas arī skolēnus un bērnudārza audzēkņus no tuvējām izglītības iestādēm, tāpat arī krietns pulciņš valmieriešu bija ieradušies, lai baudītu svētku atmosfēru un to galveno ēdienu – pankūkas.

Valmieras 2. vidusskolas pedagogu kolektīvs kopā ar audzēkņiem bija sagatavojuši bagātīgu svētku programmu, lai klātesošajiem izstāstītu Masļeņicas svētku stāstu, izdejojot to, ģērbušies tautas tērpos, un visus klātesošos aicinot līdzi rotaļās. Galvenais mērķis bija sveikt sauli pēc ziemas, dodot tai savu labo enerģiju.

Sapulcējušās bija matrjoškas, sniega vīri, kam negribējās izkust, raganas, kas centās traucēt pavasara atnākšanu. «Cik mēs zinām no vēstures, ragana ir tā riebīgā, un viņa vienmēr ies pret – ja vajag labu, viņa darīs sliktu, ja vajag sliktu, viņa darīs labu. Viņa darbojas pretrunā pārējiem. Arī šoreiz mēs, raganas, sākumā līdzdarbojāmies pavasara sagaidīšanā, bet pēc tam nozagām zābakus, kas traucēja. Bet Masļeņica bez raganām nu nekā!» uzsver Marjana, kas iejutusies raganas tēlā.

SVEICOT SAULI, dzenot prom ziemu un sagaidot pavasari. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru