Manas pēdas nezin bēdas

- 21.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līgatnes atpūtas un izklaides kompleksa Zeit mākslas telpā no 8. marta līdz 3. aprīlim apskatāma Aivara Benuža metālmākslas izstāde Manas pēdas nezin bēdas.

Bijušajā stikla šķiedras rūpnīcas filiālē – Līgatnes kasku rūpnīcā – apmēram gadu darbojas minētais atpūtas komplekss, kas gūst arvien lielāku popularitāti ne vien kā izklaides vieta, bet arī kā jauna Vidzemes reģiona kultūras vieta. Kompleksa mākslas telpā regulāri notiek dažāda rakstura kvalitatīvas mākslas izstādes, tiek rīkoti koncerti un piedāvātas vēl citas saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Jāteic gan, Aivars Benužs vienmēr bijis ļoti aktīvs un radošs mākslinieks. Tomēr pēdējos gados mākslinieka dzīvē bija iestājies zināms neskaidrības un dīkstāves laiks. Aivars Benužs devās ekonomiskā migrācijā – strādāt fiziski smagu darbu ārpus Latvijas, un tam sekas bija radošā un emocionālā krīze. Pēc atgriešanās Latvijā viņš atkal ir ironiska humora un enerģijas uzlādēts un apņēmības pilns radoši strādāt un labprāt pieņem arī dažādus radošos izaicinājumus.

Par šādu izaicinājumu jāuzskata arī viņa sadarbība ar izklaides kompleksu Zeit. Kompleksa interjera dizains balstās industriālā dizaina stilā. Aivara Benuža līdzdalība bijušās rūpnīcas telpu pārveidošanā komfortabla mājīguma vidē balstās izaicinoši drosmīgā un prasmīgā manipulācijā ar industriālām detaļām. Atsegtās ķieģeļu sienas, dažādie metāla elementi, caurules, līstes un robustie koka dēļi veido savdabīgu un modernu interjera dizainu. No bijušajā rūpnīcā pieejamiem metāllūžņiem viņš izveidojis priekšmetu vizuālo stilu, kura risinājums pārliecina ar Ziemeļvalstīm raksturīgu dizaina tīrību. Ņemot vērā otrreizēju, videi draudzīgu materiālu izmantošanas iespējas, Aivars Benužs saviem dizaina objektiem pratis piešķirt arī pārliecinošas estētikas, funkcionalitātes un ergonomikas īpašības. Bijušais rūpnīcas metāla skurstenis pārtapis trīspadsmit klubkrēslos un galdos, radiatori – solos, metāla caurules – durvju furnitūrā. No vecajiem priekšmetiem izveidotie savdabīgie gaismas ķermeņi, izkārtne, kamīns, kamīna piederumi, bāra krēsli un vēl citas lietas pārliecina, ka autors pieradis visu darīt pamatīgi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru