Mākslinieki iemūžina Valmierā gūtās sajūtas

- 1.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šajā nedēļā norisinās Valmieras mākslas plenērs. Astoņi profesionāli mākslinieki, kas ieradušies no visas Latvijas, nedēļas laikā savos darbos aicināti iemūžināt Gaujas krastus un unikālās emocijas, ko ieguvuši, viesojoties pilsētā. Tapušo mākslas darbu izstāde tiks atklāta 3. augustā plkst. 20 galerijā «Laipa». To varēs apskatīt bez maksas līdz pat 26. septembrim visu diennakti.

Plenērs norisinās jau septīto reizi un noticis dažādās Latvijas vietās – Gulbenē, Raunā un Valmierā. «Šobrīd ir uzsākusies Valmieras Gaujas krasta promenādes projektēšana, tā izskatīsies citādi. Es ne uzstājīgi, bet lūdzu māksliniekiem par šo ideju piedomāt un tai pievērst uzmanību, varbūt kādam rodas domas, kā tas izskatīsies nākotnē, varbūt kādam gribas piefiksēt, kā tas izskatās pašlaik, jo tā kā šobrīd vairs nebūs. Lai gan – Gauja katru gadu izskatās citādi,» skaidro galerijas «Laipa» saimnieks Normunds Cercins. Mākslas plenērā lielākoties darbi taps grafikā, kas prasa plānošanu un stratēģisku piegājienu, jo darba veidošana notiek pa slāņiem.

Mākslinieki ir no dažādām Latvijas pilsētām un bagātīgu pieredzi, kas ļauj viņiem Valmieru un likteņupi Gauju ieraudzīt no dažādiem skatu punktiem. Plenēra dalībnieki uz nedēļu kļuvuši par vienotu ģimeni, kas kopīgi ietur brokastis un vakariņas, dienu noslēdz ar peldi Vaidavas ezerā.

INESE LIECKALNIŅA strādā pie sava mākslas darba grafikā, kas attēlo Gauju no augšas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru