Mājkuģis vai Noasa šķirsts

- 6.Februāris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vējiem bagātajā ziemā Latvijai pāri brāžas arī nepieredzēta vētra. Sašutumu, ka Pāvilostā jūras krastā kāds bagāts uzņēmējs atļāvies uzbūvēt mājai līdzīgu kuģi vai arī uz peldoša pontona uzmontētu māju, pauž ne vien šo kopš 2011. gada veidoto būvi beidzot pamanījušie žurnālisti, bet arī premjers Māris Kučinskis un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti. Viņi šīs būves prom dabūšanā aicina iesaistīt pat piecas ministrijas — Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Satiksmes, Tieslietu, Ekonomikas un Zemkopības.

Ar ironiju secinu, ka šīs ministrijas visus citus valstī neatliekamākos darbus ir padarījušas un nu, pēc deputātu prāta, var veltīt apkopotus spēkus valsts prestiža atjaunošanā — jūras krasta atbrīvošanā no veidojuma, kuram pat oficiāla nosaukuma nav.

Allaž iestājos par dabas saudzēšanu, kur vien tas reāli ir iespējams, bet šīs būves sakarā gan iesaku emociju vētru noplacināt: tā, pat nenojaukta, varbūt pat šopavasar, aizpeldēs pati. Jau sen ir secināts, ka Pāvilostas tuvumā pēc katras nopietnas vētras jūrā iebrūk no 80 līdz 130 centimetriem krasta. Arī žurnālisti taču šo būvi pamanīja tikai tādēļ, ka brauca skatīties, cik pēc kārtējā pūtiena atkal ir nobrucis krasts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru