Mājās pužļu bibliotēka

- 17.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Ja es tagad skaitītu kopā visas nopirktās, saliktās un jau tālāk atdotās puzles, tad būtu daudzi desmiti,» saka Sarmīte Bauģe. Viņa ir valmieriete, kura jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā, Forkarbijā, kas ir ciemats netālu no Upsalas, bet aizraušanās, kas tagad aizņem lielu daļu brīvā laika, ir cieši saistīta ar došanos turp un mājup pa jūras ceļu. 

«Bērni pateica, ka Zviedrijas skolās nevēlas mācīties, tāpēc es ļoti bieži biju ceļā. Vīrs jau strādāja Zviedrijā, bet pirmos gadus es braukāju šurpu un turpu. Kamēr bija Tallink prāmja līnija no Rīgas uz Stokholmu, man gadā sanāca kādi 70 kruīzi,» stāstīja Sarmīte, sakot, ka braukusi viena, braukusi kopā ar bērniem un sākuši ņemt līdzi puzles, lai garās stundas uz jūras varētu interesantāk pavadīt. 

«Autobusā risinājām sudokus, bet uz kuģa atradām galdu un likām puzles. Sākumā tās bija daudz mazākas ar pāris simtiem gabaliņu, bet tagad lieku tikai tūkstošnieces un kopā ar meitiņu jau arī tās, kur divtūkstoš kauliņu,» tā Sarmīte, kuras sociālo tīklu profilā vakaru pēc vakara var sameklēt attēlus, kad atkal tapis kaut kas jauns, raibs un skaists. 

Zviedrijā puzles varot nopirkt teju katrā veikalā, visvairāk lielveikalos, grāmatnīcās, jo tās ir pieprasītas arī vietējo ģimenēs. Tāpat kā zviedri, arī Sarmīte puzles salikšanas laiku sauc par vērtīgajām stundām kopā būšanai un sarunām.

LABĀKAIS DRAUGS UN DOMUBIEDRS – par savu meitu Samantu saka Sarmīte Bauģe. Viņas reizi pa reizei, laiku kopā vadot, arī saliek pašas lielākās un sarežģītākās puzles. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru