Maijas Tabakas gleznu izstāde Valmierā

14.Decembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 14. decembra līdz nākamā gada 19. janvārim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde.

Maija Tabaka ir izcila gleznotāja ar spilgtu un viegli atpazīstamu māksliniecisko rokrakstu. Lepna, eleganta, noslēpumaina sava ceļa gājēja. Viņas daiļrade un personība vienmēr izpelnījusies skatītāju mīlestību un uzmanību. Mākslas zinātāji norāda, ka ar savu rokrakstu un glezniecības manieri viņa ir unikāla pasaules mērogā.

Maija Tabaka vīziju izvelk no tik dziļiem zemapziņas slāņiem un sakārto ar tik pārliecinošu virsapziņas varēšanu, ka viņas darbi liek noticēt tikai šajā veidā iespējamai tēlu pasaulei. Cilvēks, viņas gleznu galvenais motīvs, parādās kā vienreizēja būtne, sakāpināts tēls.

Maijas Tabakas māksla rada sajūtu, ka gleznotājas dzīvē viss nācis viegli un eleganti. Gleznas ir pielietas ar brīnišķīgām gaismām, košām krāsām. «Tā varbūt šķiet, bet dzīve man bijusi vienkārši traģiska, briesmīga,» saka māksliniece. Pāragra nāve panākusi viņai tuvus cilvēkus, un daudzas gleznas pazudušas, tomēr Maija turpina radīt. «Esmu neskaitāmas reizes nīcināta par savām gleznām. Pļaukas esmu saņēmusi pat par to, kas pašai šķitis kolosāli vai diezgan interesanti sanācis. Bet es spītīgi turējos pretī,» tā māksliniece.

Izstādē būs apskatāmi dažādos laikos tapuši mākslinieces Maijas Tabakas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Zuzānu kolekcijas, galerijas Daugava un Jūrmalas pilsētas muzeja. Arī Jaungada naktī no pl. 23 līdz 01 būs iespēja apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu.

GLEZNA DANCIS no Zuzānu kolekcijas. Jāņa Pipara foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru