Maija Skrača no Valmieras tehnikuma – viena no Latvijas jaunajiem līderiem

- 27.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

13. septembrī Baltic Beach Hotel telpās Jūrmalā, norisinājās svinīgs Junior Achievement Latvia Līderu programmas noslēgums, kurā kā programmas absolventi sveikti 14 jaunieši no visas Latvijas un starp tiem arī Valmieras tehnikuma audzēkne Maija Skrača.

Līderu programmā jau piekto gadu piedalās īpaši atlasīti talantīgi jaunieši, kuri gada laikā pilnveido savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem – sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā Aigars Rostovskis, Ilze Viņķele, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

Maijas Skračas realizētais projekts sadarbībā ar mentoru Ingmāru Līdaku, jauniešu biedrību «VirziensA» un Junior Achievement Latvia Līderu programmas ietvaros tika organizēts jauniešu apmācībās «Piedzīvojums dabā», kas norisinājās kempingā «Ezerpriedes». Šajā nometnē jaunieši attīstīja darbu komandā un komunikācijas spējas, kā arī aktīvi un interesanti iepazina dabu sev apkārt.

«Nākotnes Latvija top tagad. Šodienas skolēni ir tie, kuri veidos Latviju pēc desmit gadiem, un ir svarīgi, lai viņos jau būtu atraisītas spējas pašiem darīt, radīt un iedvesmot citus. To apgūt vislabāk var palīdzēt dzīves gudri mentori, kas paši ir sasnieguši nozaru un jomu virsotnes, tāpēc saku lielu paldies Līderu programmas atbalstītājiem – sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem, kuri jau gadiem palīdz mums radīt nākotnes vizionārus un sabiedrības vadītājus,» uzsver Jānis Krievāns, JA Latvija valdes priekšsēdētājs.

Programmas ietvaros jaunieši izstrādāja savus individuālos projektus, kā arī apguva darbu komandā, strādājot pie kopīga sociālā projekta. Jaunie līderi arī pilnveidoja savas zināšanas un prasmes, attīstot dzīvei noderīgas kompetences, tostarp apguva komunikācijas prasmes, piedalījās meistarklasēs un diskusijās. Līderu programmas apmācība noslēdzās vairāku dienu ilgā nometnē Junior Achievement Unlocked 2019, kur notiekošās darbnīcas un diskusijas varēja vērot arī interneta tiešraidē.

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA Latvija vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz reālu ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

JUNIOR ACHIEVEMENT LATVIA Līderu programmas noslēguma pasākumā (no kreisās): Maijas mamma Lidija Skrača, absolvente Maija Skrača, skolotāja Agita Šamšele, Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru