Maģiskā svētku laika skaistākā rota: kā izvēlēties Ziemassvētku eglīti

24.Novembris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Gada beigas gandrīz vai ar roku aizsniedzamas, un tas nozīmē, ka jau pavisam drīz posīsim mājas svētku rotā, kur galvenā loma būs eglītei. Dabisku vai mākslīgu, grieztu vai podiņā? Un kad eglīti nest mājās, lai tā svētkus sagaidītu svaiga un koša? Eglīšu izvēles un kopšanas noslēpumos dalās «Kesko Senukai Latvia» produktu speciāliste Līna Spure.

Kad pirkt eglīti?

Ziemassvētku eglītes tirdzniecībā parasti ir pieejamas jau no novembra sākuma. Neviens nevar liegt svētku gaidīšanas prieku paspilgtināt ar eglīti jau uzreiz pēc valsts svētkiem, taču «Kesko Senukai Latvia» produktu speciāliste Līna Spure saka – eglītes iegādes laiks lielā mērā atkarīgs no tā, kur kociņu plānojat uzglabāt līdz svētkiem.

«Protams, pērkot eglīti uzreiz, tiklīdz tās parādījušās tirdzniecībā, izvēle ir visplašākā, un tās arī ar garantiju ir svaigas. Taču viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai eglīte godam sagaidītu svētkus, ir vēsums. Tāpēc, ja jums nav iespējas uzglabāt eglīti pagalmā, uz balkona vai kādā vēsā verandā, tās iegādi labāk atlikt uz vēlāku laiku,» iesaka Līna Spure.

Eglītes, sevišķi grieztās, nav ilgmūžīgas – pareizi kopjot, tās izturēs 2 – 3 nedēļas. Vispareizāk būtu iegādāto eglīti pirms ienešanas telpās 2 – 3 dienas paturēt vidēji vēsā vietā, kaut kur pa vidu starp āra un istabas temperatūru, lai eglīte aklimatizējas. Ja iegādājaties eglīti podiņā ar nodomu to vēlāk izstādīt dārzā, laiks, ko egle pavada siltumā, pēc iespējas jāsamazina. Speciāliste teic – tagad sākas īstais egļu laiks, taču jārēķinās, ka šobrīd pirktās eglītes siltumā svētkus nesagaidīs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru