LV100 un T. Ūdera novembris Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā

- 7.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šis gads ir neapšaubāmi īpašs ar Latvijas simtgadi. VDMV vēlas atgādināt to, ka šis ir arī Valmieras pusē dzimušā mākslinieka T. Ūdera 150. dzimšanas dienas gads. Tādējādi skolā novembrī skatāmas Latvijas simtgadei veltīta izstāde «Burts. Vārds. Dzimšana», kas eksponēta skolas galerijā «K2», un māksliniekam veltīta izstāde «Plenēra prakse Ainažos, veltīta Teodora Ūdera daiļradei», kas aplūkojama skolas 1. stāva foajē.

«Burts. Vārds. Dzimšana» skatāmi vidusskolas audzēkņu radoši konceptuālie darbi. Viens no tiem «T.U.» ir arī veltījums māksliniekam T. Ūderam – 4. kursa audzēkņu Martas Ozolas un Aināra Dailides veidots – jaunieši iedvesmojošies no projekta «Latvijas mākslas 200 gadi» Latvijas mākslas kartes, kurā ar krāsainiem punktiem iezīmētas mākslinieku dzimtās vietas. Jaunieši pamanījuši, ka Valmiera šajā kartē nav atzīmēta kā mākslinieka T. Ūdera dzimšanas vieta. Tāpēc darba konceptu viņi veidoja ar domu aizpildīt «tukšo» punktu kartē.

Martas un Aināra darbs tiks eksponēts arī Valmieras muzeja Izstāžu namā izstādē «KUR IR ŪDERS?», kas būs aplūkojama no 8. novembra līdz 8. decembrim. Muzeja izstādes plakātā izmantots arī fragments no abu jauniešu darba «T.U.». VDMV lepojas un sveic jaunos māksliniekus par dalību minētajā izstādē!

Izstādē «Plenēra prakse Ainažos, veltīta Teodora Ūdera daiļraidei» iespējams redzēt 1. un 2. kursa audzēkņu šī gada plenēra prakses darbus. Kursiem līdzi devās skolotājas – Gija Karāne, Ieva Lapiņa-Strazdīte un Indra Cālīte. Audzēkņi savās pašsaceres kompozīcijās izmantoja Ūdera izteiksmes līdzekļus un tehnikas – ogles un tušas zīmējumus, māksliniekam raksturīgās jauktās tehnikas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru