Lupatu paklājiņi

- 2.Oktobris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Septembrī tika uzsākta kampaņa «Nav, ko vilkt?». Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību problēmām, kas pastāv saistībā ar tekstila atkritumu šķirošanu. Septembra sākumā arī mēs, valmierieši, kļuvām par pāris tekstila šķirošanas konteineriem bagātāki, tomēr ir daudz iespēju, kā to «pārstrādāt» mājās.

Problēma pastāv, jo līdz ar tehnoloģisko attīstību arī  tekstil­izstrādājumu sastāvs ir krietni mainījies. Tie sadalās daudz lēnāk, tos grūtāk sašķirot dažādo sastāvu dēļ, lai pārstrādātu. Sintētisko tekstilizstrādājumu sadalīšanās atkritumu poligonos var ilgt pat 200 gadu. Turklāt gandrīz divas trešdaļas visu tekstilšķiedru ir sintētiskas. 

Šobrīd reti kur apģērbu pārstrādā, biežāk to šķiro un transportē uz mazāk attīstītajām valstīm. Kā liecina statistikas dati, gada laikā 87% no visiem nederīgajiem un nolietotajiem pasaules tekstilizstrādājumiem nonāk atkritumu poligonos – tiek aprakti vai sadedzināti, jo trūkst dzīvotspējīgu pārstrādes stratēģiju, norāda kampaņas «Nav, ko vilkt?» īstenotāji.

FORMAS UN LIETOJUMS var būt dažāds, sākot ar paliktni uz krēsla un beidzot ar paklāju uz grīdas. Dāvja Dorša foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru