Līga Valdmane atgriezusies no PČ Norvēģijā

- 23.Augusts, 2019
Sports
Laikrakstā

Norvēģijā, Estfollas filkē, norisinājies šī gada Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Valmierietim Jānim Ozoliņam pakļautās Latvijas izlases krāsas sacensību visās distancēs aizstāvējusi arī Līga Valdmane. Šis bija pirmais Pasaules čempionāts, kurā mūspuses orientieristei tika uzticēti visi iespējamie starti.

Sacensību pirmajā dienā Valdmane piedalījās vidējās distances kvalifikācijā, un darīja to veiksmīgi — savā trešajā kvalifikācijas grupā ierindojoties 12. vietā. Dienu vēlāk jau bija jāstartē garās distances finālā. 11,7 km pārbaudījumu, sacenšoties ar pasaules labākajām šī sporta veida pārstāvēm, Līga izturēja godam, finišēdama 35. vietā, atpaliekot no uzvarētājas — nepārspējamās zviedrietes Tūves Aleksandersones 23:54 min. Jāteic, ka Tūve arī tuvāko sekotāju tautieti Līnu Strandu atstāja ievērojamā attālumā — 6:16 min. aiz sevis. Ar šo rezultātu Līga uzlaboja savu labāko sasniegumu šāda līmeņa sacensībās»: iepriekš labākais rezultāts, 38. vieta, tika sasniegts 2017. gadā Reugē, Igaunijā.

Pēc dienas atpūtas 16. augustā sekoja starts vidējās distances finālā. Šeit mūsu sportistei veicās vēl labāk — izcīnīta 33. vieta, atkal uzvarēja Aleksandersone, kurai Līga 5,5 km garajā distancē šoreiz zaudēja 8:43 min. Interesanti, ka zviedriete tikai par piecām sekundēm apsteidza jauno Šveices talantu Simonu Aberzoldi, to paveicot, burtiski ielidodama finiša laika ņemšanas koridorā.

Čempionāta noslēdzošajā dienā — 17. augustā, tika sadalītas medaļas stafetēs. Pamatīgu lietusgāžu pavadīta, Līga Latvijas izlases sastāvā veica pirmo etapu, to savai komandas biedrenei Laurai Vīķei nododama 13. vietā, pēdējā etapā devās komandas līdere, cēsniece Sandra Grosberga (šajā čempionātā attiecīgi 24. un 29. vieta), kura distanci pabeidza šajā pašā — 13. pozīcijā.

«Sacensību apvidus man ļoti patika. Nebiju gan domājusi, ka tas būs tik zaļš, ar kritalām, dziļiem mellenājiem. Piedaloties šeit pērn Pasaules kausā, jau it kā zinājām, kas mūs sagaida. Grūtākais šajā sporta veidā ir pierast lasīt karti un vienlaikus domāt, kur skrienot likt kāju,» pēc sacensībām ar iespaidiem dalījās LĪGA VALDMANE. «Esmu priecīga ar sasniegto šajā čempionātā, lai gan biju mērķējusi ieskriet labāko 30 vidū kādā no distancēm. Ja nebūtu pieļāvusi atsevišķas kļūdas, to arī būtu izdarījusi. Vidējās kvalifikācijā izjutu nelielu satraukumu un arī fiziski labi nejutos — sen nebiju skrējusi šādos mačos, bet noskrēju precīzi un tiku finālā.

Garajā distancē bija viena izteikta ceļa varianta izvēle, kuras izvēlē kļūdījos, tā zaudējot apmēram septiņas minūtes — tā bija liela kļūda, bet arī vienīgā. Pēc tās noķēru meiteni, kura startēja pirms manis, kopā noskrējām arī līdz finišam.

Ar katru dienu jau jutos arvien pārliecinošāka, kaut gan arī vidējās distances finālā distanci neizskrēju tehniski precīzi — sasteidzu orientēšanos, divās vietās zaudēju apmēram 40 sekundes līdz minūtei laika.

Arī ar stafetē sasniegto 13. vietu neesam apmierinātas, savā etapā zaudēju līderei četras minūtes, kas ir ļoti daudz. Labāk noskriet gan nevarēju. Pēc starta komandā secinājām, ka neizvēlējāmies pareizo etapu secību, jo daudzām komandām pirmajā etapā startēja spēcīgākās sportistes.

Iepriekšējos gadus man bija iespēja PČ skriet tikai vienu distanci, šajā pirmo reizi sajutos, ka iederos izlasē, sacensību laikā bija arī labs atbalsts no tautiešiem, tostarp no mūsu pašu valmieriešiem. Šogad arī jutos psiholoģiski gatavāka, lai gan gada pirmais cēliens man nebija diez ko veiksmīgs gatavošanās ziņā — daudz spēka paņēma darbs, nepietika treniņiem. Turpinājums gan bija labāks — pirms paša PČ labi veicās arī Eiropas studentu čempionātā.

Sezonas turpinājumā septembra sākumā startēšu Latvijas čempionātā Krāslavā, bet mēneša beigās paredzēts starts Pasaules kausa posmā Šveicē.»

PASAULES ČEMPIONĀTA orientēšanās sportā saldajā ēdienā — stafetē, Līga Valdmane distancē devās kā Latvijas izlases pirmais etaps. Attēlā: Līga tuvojas kontrolpunktam, turpat viņai uz papēžiem jau min Bulgārijas un Austrijas sportistes. Sven Alexandersson foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru